Budućnost prvi put savladala Mladost LOB.BET za jesenju titulu

Aktuelni šampion ide na odmor kao vodeći sastav CFL-a

Fudbaleri Budućnosti su u poslednjem kolu prvog dijela sezone savladali Mladost LOB.BET rezultatom 3:1 (2:1) i osvojili jesenju titulu u crnogorskom fudbalskom šampionatu.

Nije međutim sve išlo kao po loju za plavo-bijele. Domaći su poveli već u 5. minutu. Stefan Radinović je presjekao pas, proigrao Borisa Došljaka u kontri, a iskusni fudbaler majstorski “bocnuo” loptu preko golmana gostiju, Đorđija Pavličića.

Izabranici Mladena Milinkovića su nakon toga preuzeli inicijativu. U 18. minutu je nakon centaršuta Vasilija Adžića sa lijeve strane, Bodin Tomašević glavom šutirao preko gola.

Rezultat je samo pet minuta kasnije izjednačio supertalentovani Adžić. Bio je to mat u dva poteza – Tonći Mujan je iz prve ubacio loptu po zemlji u kazneni prostor, gdje se vunderkind Budućnosti odlično ubacio i savladao Nikolu Ivanovića.

Adžić je pokušao da preokrene rezultat u 35. minutu. Njegov udarac sa oko 17 metara završio je u naručju golmana Lješkopoljaca. Ognjen Gašević je nedugo zatim pokušao iz mrtvog ugla da iskoristi loše postavljanje Ivanovića, ali je čuvar mreže izbio loptu u korner.

Brnović strijelac drugog gola (Foto: FSCG)

Plavo-bijeli su do preokreta došli u poslednjim trenucima sudijske nadoknade prvog poluvremena, kada je Miloš Brnović odlično pogodio iz slobodnog udarca sa 17 metara i kaznio loše postavljanje živog zida domaćih.

Mujan je u prvom poluvremenu upisao asistenciju, želio je i do gola u 59. minutu. Ipak, udarac hrvatskog internacionalca je odbranio Ivanović.

Do trećeg gola Budućnost je došla takođe u sudijskoj nadoknadi, ali drugog poluvremena. U 95. minutu Balša Sekulić je iskoristio dobro dodavanje Luke Mirkovića, zaobišao i Ivanovića i postavio konačnih 3:1 za prvu pobjedu Budućnosti u Prvoj ligi nad ekipom Mladosti LOB.BET.