KUP CRNE GORE/POLUFINALE

Budućnost – Rudar 7:2

Mujan dva puta matirao Pljevljake, Foto: Lob Sport/Dejan Lopičić

Krupan korak ka plasmanu u finale Kupa napravili su fudbaleri Budućnosti savladavši u Podgorici ekipu Rudara 4:1. Prije četiri dana u okviru 31. kola domaćeg prvenstva Plavi su pobijedili Pljevljake i u prvenstvu – 3:1.

Utakmicu je sa dva pogotka obilježio Tonći Mujan, hrvatski internacionalac je inače u proljećnom dijelu prvenstva postigao tri gola. Meč će pamtiti i Luka Mirković, prekaljeni vezista sa Cetinja postigao je prvi gol poslije dvije i po godine…

Od starta je Budućnost djelovala po ukusu novog stratega Ivana Brnovića – tempom lopte odmah počela da stvara probleme rivalu, a po izgubljenom posjedu bila vrlo agresivna i brzo preuzimala kontrolu.

Zato je već u 9. minutu i stigao pogodak domaćina – Igor Ivanović se spustio u posljednju trećinu terena, proigrao je Tonćija Mujana koji dijagonalom šalje loptu u mrežu. Statična je bila odbrana Pljevljaka, a slaba i reakcija golmana Milisava Vuksanovića.

Već u 30. minutu domaćin je zasluženo udvostručio prednost opet preko Mujana. Vrlo lijep gol hrvatskog internacionalca, desnom nogom iz okreta, sličan pogodak postigao je Đorđe Despotović u derbiju protiv Dečića.

Nokautiran je bio gost, vjerovatno poželio da se utakmica nakon pola sata igre i završi, ali je Budućnost bila odlučna da praktično plasman u finale Kupa riješi u Podgorici – na 3:0 povisio je Igor Ivanović zahvaljujući očajnoj rekaciji Pljevljaka u defanzivi.

Prednost je nakon 45 minuta igre mogla da bude i ubjedljivija, prijetila je konstantno Budućnost, a idealnu priliku za gol imao je i Balša Sekulić koji su u situaciji “jedan na jedan” odlučio da lobuje golmana – neuspješno.

Aktuelni šampion Crne Gore nastavio je da napada i u drugom poluvremenu. Sa distance je opasno zaprijetio Milan Vukotić, odbio je taj pokušaj golman Vuksanović, a u izglednoj prilici bio je i Ivan Bojović, ali je poslao loptu preko prečke.

Rudar u prvom poluvremenu nije ličio na ekipu koja je stvorila mnogo problema Plavima prije četiri dana na istom terenu, ali trgnuli su se Pljevljaci u nastavku. Okuražili se, bili opasni iz kontri, a jednu takvu je u 70. minutu pretvorio u gol kapiten gostiju Miloš Zečević nakon fenomenalne asistencije iskusnog Jasmina Muhovića.

Samo četiri minuta kasnije lopta je mogla da završi opet u mreži Budućnosti kada je bek Rudara Nikola Ukšanović poželio da centrira, a “bubamara” se umalo zakoprcala u gol iza leđa Đorđija Pavličića.

Gol je ohrabrio Pljevljake, konkretnije su napadali gol Budućnosti, ali im je za ozbiljnu šansu nedostajao završni pas.

Sa druge strane, do tog momenta pospana Budućnost, opet je zaigrala žustrije i imala odličnu priliku da povede 4:1 – Despotović je iskosa sa desne strane poslao loptu preko gola.

Nije uspio iskusni napadač, ali jeste dugogodišnji član Podgoričana Luka Mirkovića – kapiten tima na današnjem meču pogodio je iz drugog pokušaja nakon odlične asistencije talentovanog 16-godišnjaka Lazara Savovića. Prekinuo je post Mirković i postigao prvi gol još od 5. decembra 2021. godine!

Revanš u Pljevljima igra se 8. maja. Ništa nije riješeno, ne zaboravite da je Rudar na svom terenu pod Golubinjom 24. februara razbio Podgoričane sa 3:0…