Budućnost rutinski, Bokelj iznenadio Mladost Lob bet, spektakularan gol na Zlatici

Orahovac je postigao prvi gol za Plave, FOTO: fkbudućnost.me

Lako su fudbaleri Budućnosti preskočili prvu prepreku u pohodu na rekordni peti trofej Kupa Crne Gore. Protiv drugoligaša, Podgorice, Plavi su odmotali klupko u prvih 45 minuta – 4:0 je bilo pod Goricom, tri pogotka viđena su u prvom poluvremenu. Smanjuje se razlika između prvoligaša i drugoligaša, a to dokazuje velika pobjeda Bokelja nad ekipom Mladosti Lob Bet – 1:2. Kom je na Zlatici dominirao protiv Berana 4:0, a u primorskom okršaju pod Malim brdom, Petrovac nije dozvolio iznenađenje protiv Grblja – 3:0.

Šampion Crne Gore je mrežu drugoligaša načeo već u 11. minutu – Ognjen Gašević je loptu iz kornera poslao u srce protivničkog peterca gdje je dominanto skočio i gol postigao Adnan Orahovac. Prvi pogodak snažnog štopera po povratku u Budućnost.

Već u 23. minutu bilo je 2:0, brzonogi Ivan Bojović neuhvatljiv za odbranu Podgorice, odlično je pratio Petra Grbića, a iskusni ofanzivac je rutinski sa pet metara pogodio kontra ugao gola gostiju.

Sve je bilo gotovo u 40. minutu – mat u tri poteza. Napad Budućnosti ubrzao se je Miomir Đuričković, aktivirao je Grbića, a nekadašnji reprezentativac nakon gola bilježi i asistenciju – strijelac je Balša Sekulić koji se u samom finišu utakmice i drugi put upisao u listu strijelaca.

<<< Saznajemo: Budućnost prodaje univerzalca

Spektakularan gol na Zlatici djelo je Petra Vukčevića. Vezista Koma je sa 20-ak metara lansirao loptu koja se od prečke odbila u gol Beranaca. Definitivno najljepši pogodak prve runde Kupa Crne Gore. Bolji je bio tim sa Zlatice, pa je do drugog pogotka stigao u 56. minutu preko Petra Barca, a poslije do vrha napunio mrežu gostiju iz Berana.

U primorskom okršaju Petrovca i Grblja prvi su zaprijetili gosti, ali brzo su se probudili Petrovčani i stigli do prednosti u 14. minutu – hirurški precizan bio je udarac Aldina Adžovića lopta je završila iza leđa nemoćnog golmana Ivana Božinovića. Domaćin je u 35. minutu bio na milimetar od drugog gola, porezao je loptu Sinan Sinanović, sa mnogo felša, golman Grbljana ostao je ukopan, ali na sreću Božinovića lopta je pogodila stativu.

U nastavku, Petrovac je duplira vođstvo – igrao se 61. minut kada je Slobodan Babić iskoristio kardinalnu grešku Grbljanja i pogodio nebranjenu mrežu za 2:0. Šest minuta kasnije Babić se drugi put upisao u listu strijelaca.

Fudbaleri Mladosti Lob bet i Bokelja odigrali su odlično prvo poluvrijeme. Nesuđeno pojačanje Donjogoričana Baba Musa Alhasan iskoristio je kontranapad svog tima i pogodio za prednost Kotorana. Nije se dugo čekalo na odgovor debitanta u Prvoj ligi, Aleksa Maraš je pogodio, a asistirao mu je iskusni Bogdan Milić. U finišu poluvremena Kotorani su vratili prednost egzekucijom Dragana Mirkovića, asistirao mu je prezimenjak – Milan. Napadala je Mladost u drugom poluvremenu, ali dobro organizovanom igrom Kotorani su sasvim zasluženo skinuli skalp timu protiv kojeg su vodili velike bitke prošle sezone u drugoligaškom karavanu