1. CFL / 5. KOLO

Budućnost zakovala Mornare za dno, blickrig Sutjeske za prvi trijumf u sezoni

U terminu od 20 časova odigrana su tri meča Prve fudbalske lige Crne Gore. Derbi 5. kola između Mornara i Budućnosti pripao je Podgoričanima – 2:0.

Budućnost je od početka krenula ofanzivnije, ali konkretnijih šansi nije bilo. U 30. minutu sudija Miloš Bešović dao je igračima kratak predah što je praksa koja se tokom ljetnjih mjeseci praktikuje na fudbalskim terenima ne samo u Crnoj Gori.

Kao da je to pokrenulo i jedne i druge, a posebno goste. Samo tri minuta kasnije plavo-bijeli načeli su Barane. Oliver Šarkić je iz slobodnog udarca uposlio Dragana Grivića koji je umakao odbrani Mornara i klizećim startom promijenio smjer kretanja lopte te tako prevario golmana Stefana Popovića.

Arbitar Bešović u centar pažnje došao je u 35. minutu. Ivan Bojović je pobjegao štoperu domaćih Filipu Mitroviću koji ga je kao posljednji igrač odbrane srušio pred kaznenim prostorom Mornara, ali je Bešović procijenio da je ovo bio start za žuti karton. Burnu reakciju na ovu odluku imali su iz Budućnosti.

Mogli su fudbaleri Mornara i do poravnanja u 42. minutu. Marko Đurišić je izveo korner, Milan Vušurović pokušao šutem glavom od zemlje iz neposredne blizine, ali ovaj udarac nije bio opasan za Milana Mijatovića.

U 49. minutu domaći su se ljutili na sudiju Bešovića. Andrija Bulatović je u svom kaznenom prostoru oborio Darka Zorića, tražili su penal, ali je glavni arbitar samo odmahnuo rukom.

Veliki korak ka pobjedi Budućnost je napravila u 58. minutu. Raspoloženi Grivić je dodavanjem u prostor izbacio Bojovića koji je izašao praktično sam pred golmana Popovića i potom nesebično odlučio da asistira Vladimiru Perišiću. Bivšem napadaču Koma bilo je lako da pošalje loptu u praznu mrežu.

Mogao je Mornar da se vrati u meč u 63. minutu. Nikola Vuković je centrirao, lopta je srećno došla do Zorića koji je bio pomalo i iznenađen – šutirao je Nikšićanin, ali je Mijatović uspio da izađe kao pobjednik iz ove situacije.

Sutjeska je konačno probila led. Nikšićani su u Kotoru sa 2:0 nadigrali Bokelj i tako došli do svog premijernog trijumfa u ovoj sezoni.

Kotorani su odigrali mnogo bolje u prvom poluvremenu. Već u četvrtom minutu su prvi put zaprijetili. Iskosa sa nekih 17-18 metara je zaprijetio Bogdan Rašo.

Na isteku pola sata igre Vladan Kordić je šutirao iz voleja sa okruglo 16 metara, ali je lopta prošla tik pored stative – dovoljno za uzdahe i aplauze sa tribina.

Najveću priliku u prvom dijelu igre osvajač Druge lige imao je u 35. minutu kada je Dejan Pepić izašao sam pred golmana Nikšićana Vladana Giljena. Međutim, ofanzivac Bokelja poslao je loptu pored gola.

I kako to obično biva u fudbalu – Sutjeska je povela iz prve prave prilike. Vasko Kalezić je centrirao iz slobodnog udarca u 52. minutu, a glavom je loptu u mrežu skrenuo Marko Đukanović.

Furiozan ulazak u drugo poluvrijeme Sutjeske začinio je asistent kod prvog gola Kalezić. Nikola Janjić je izveo korner u 56. minutu, a Kalezić je bio na prvoj stativi odakle je loptu poslao u mrežu Bokelja.

Svoju odličnu partiju Vasko Kalezić krunisao je u šestom minutu sudijske nadoknade. Namjestio se fudbaler Sutjeske lijepo i desnom nogom pogodio dalji ugao.

Vasko Kalezić. (Foto: FSCG)

Kao i Sutjeska i Jezero je večeras došlo do premijerne pobjede u ovoj sezoni. Svojevrsni derbi sjevera protiv Jedinstva Plavljani su riješili u svoju korist – 1:0.

Već u drugom minutu Jezero je povelo preko Mitra Ćukovića. Ispostaviće se da je to bio ključni pogodak za pobjedu.

Jedinstvo je do izjednačenja moglo u 26. minutu kada je u situaciji jedan na jedan bio iskusni Žarko Korać, ali je golman Jezera Stefan Kastratović odlično odbranio.

Do kraja meča bilo je prilika na obje strane, ali mreže su mirovale.

Arsenal – Petrovac 1:1