GRČKA - CRNA GORA 2:2

Bulatović sa kreča obezbijedila veliki bod Crnoj Gori

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore remizirala je na gostovanju Grčkoj, 2:2, u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Utakmica je startovala savršeno za našu selekciju. Već u trećem minutu pogodila je Armisa Kuč poslije odlične asistencije Jasne Đoković.

Ipak, Grkinje su imale spreman odgovor samo osam minuta kasnije na semaforu je bilo 1:1. Mrežu Crne Gore zatresla je Eleni Marku.

Poslije toga domaći tim je preuzeo kontrolu posjeda, a naš tim se uglavnom branio. Do kraja prvog poluvremena bilo je šansi za oba tima, ali rezultat se nije mijenjao.

Odmah na startu drugog poluvremena Kuč je imala priliku da vrati prednost Crnoj Gori, ali su Grkinje uspjele da se odbrane.

Nažalost, već u sljedećem napadu tim Mirka Marića osjetio je na sopstvenoj koži nepisano fudbalsko pravilo da promašiš svoje šanse vrati se na drugoj strani. U 48. minutu centrirala je Veatriki Sari, a sama na tri metra od našeg gola ostala je Anastasija Spiridonidu i nije joj bilo teško da svom timu donese potpuni preokret.

Iako je početak drugog dijela bio jako zanimljiv, poslije drugog gola Grčke nismo vidjeli praktično nijednu ozbiljnu priliku.

Kada su se polako svi na stadionu spremali da proslave novu pobjedu Grčke uslijedio je šok za njih. Marku je u 92. minutu oborila Kuč u svom kaznenom prostoru, a sutkinja je bez ikakve dileme pokazala na bijelu tačku.

Odgovornost je preuzela kapitenka Slađana Bulatović i sigurno zatresla mrežu Grčke te postigla gol kojim je obezbijeđen veliki bod za naš tim.

U bukvalnom posljednjim sekundama meča poslije kornera domaći tim je imao ogromnu šansu, ali je bod našem timu sa gol linije spasila Darija Đukić.

Naš tim ostaje prvi u grupi C3 sa sedam bodova koliko imaju i Grkinje, ali zbog bolje gol razlike Crna Gora je na vrhu.