1. CFL / 21. KOLO

Camaj spasio Dečić, Budućnost ostaje lider

Nakon jučerašnjeg iznenađujućeg poraza Budućnosti od fenjeraša Rudara (3:0) otvoren put ka preuzimanju liderske pozicije 1. CFL imao je Dečić.

Tuzanima je bila potrebna pobjeda nad Petrovcem, ali ona nije stigla. Gosti sa primorja uspjeli su da zaustave nominalne domaćine na Starom Aerodromu – 1:1.

Tokom prvog poluvremena viđena je po jedna prilika na obje strane. Prvu je imao Dečić i to preko Marija Đoljaja dok su Petrovčani uzvratili preko Slobodana Babića. Ipak, mreže su mirovale u prvih 45 minuta.

Detalj iz prvog ovosezonskog meča ova dva rivala (Foto: FSCG)

U 58. minutu gosti su mogli do vođstva. Slobodan Babić je presjekao očajan poprečan pas Augusta Čagasa, izašao sam pred golmana Igora Nikića koji je fenomenalno reagovao i zaustavio udarac napadača Petrovca. Potom je zamalo sopstvenu mrežu zatresao Stefan Milić u namjeri da izbaci loptu u korner.

Međutim ono što nije uspio u 58. jeste u 70. minutu. Danilo Pešukić je odlično centrirao, a još boljom reakcijom glavom Babić je zatresao mrežu Dečića.

Tuzani su poraz uspjeli da izbjegnu u 82. minutu. Bojan Matić je uspio da se izbori za loptu i vrati je na peterac gdje je na pravom mjestu bio rezervista Ilir Camaj.

Dečić – Petrovac 1:1