PREMIJER LIGA / 32. KOLO

Čelsi ne može ni protiv fenjeraša

Već viđenu pobjedu i bodove vidjeli su igrači Čelsija prije meča sa Šefild junajtedom u 32. kolu Premijer lige, ali popularne Oštrice očigledno su bile motivisane, uprkos nezavidnoj posljednjoj poziciji na tabeli. Na kraju je utakmica završena podjelom bodova (2:2).

Tijago Silva je već u 11. minutu doveo u prednost Čelsi, ali je Džejdan Bogli donio izjednačenje Šefildu prije odlaska na petnaestominutni odmor.

Gol za novo vođstvo Čelsija postigao je u 66. minutu Noni Madueke na asistenciju Kola Palmera, i djelovalo je da će Plavci kontrolisati meč i navući u svoju korist.

Međutim, domaćin nije spustio koplja, već napao ka golu gostiju što je dovelo do gola u trećem minutu nadoknade. Strijelac je bio Oliver Mekburni.

Čelsi je na devetom mjestu na tabeli, Šefild je stigao do 16. boda u sezoni, ali ostaju na posljednjem mjestu.

U narednom kolu Čelsi igra protiv Evertona, dok će Šefild na gostovanje Brentfordu.

Totenhem – Notingem forest 3:1