Čelsiju malo 2:0 u londonskom derbiju

Fantastična utakmica 9. kola Premijer lige na Stamford Bridžu između Čelsija i Arsenala završena je bez pobjednika – 2:2.

A, slutilo je da domaćin hita ka pobjedi kada su Kol Palmer sa bijele tačke u 15. minutu i Mihailo Mudrik poslije 180 sekundi igre u drugom poluvremenu obezbijedili Plavcima velikih 2:0.

Međutim, Arsenal ove godine igra fantastičan fudbal, pa samim tim igrači Mikela Artete imaju i izuzetan karakter – Tobdžije su se vratile u igru pogotkom engleskog reprezentativca Deklana Rajsa u 77. minutu, mada mu je mnogo pomogla očajna reakcija Čelsijevog golmana Roberta Sančeza, bez obzira što se utakmica igrala u teškim uslovima…Konačnih 2:2 u londonskom okršaju postavio je Leandro Trosar u 84. minutu.

Mogli su gosti do cijelog plijena, odnosno totalnog preokreta, ali je Edi Nketija u 86. minutu poslao loptu tik pored stative.