1. CFL: Vodeći pecaju kišne bodove u gostima, Petrovac protiv tradicije duge 13 godina

Dečić na ispitu protiv Rudara. Foto: FSCG

Nakon jučerašnje pobjede razigranog Jezera nad Mladošću (2:0), danas se igraju preostale četiri utakmice 15. kola CFL-a po, vrlo vjerovatno, kišom natopljenim terenima.

Lider Dečić i aktuelni šampion Budućnost, koje dijeli tek jedan bod, igraju od 13:30 sati. Tuzani gostuju Rudaru, a podgorički sastav ide na noge Arsenalu u Tivtu.

Dečić je u seriji od sedam vezanih pobjeda (šest u prvenstvu i jedna u Kupu). Sa druge strane, Rudar je iz prethodna tri susreta izašao kao pobjednik, a današnji duel biće i sastanak svježih polufinalista Kupa Crne Gore.

U dosadašnjih 58 utakmica Rudar je uspješniji sa 30 pobjeda, 16 remija, dok je Dečić slavio 12 puta.

Interesantno, Rudar je 26. avgusta osvojio Malesiju u 6. kolu pobjedom 0:1, a jedini gol potpisao je Arihiro Sentoku u 35. minutu.

Arsenal četiri meča u nizu ne zna za trijumf (tri remija i poraz) i u takvom raspoloženju dočekuje branioca titule, koji je četiri posljednje utakmice riješio u svoju korist i želi da potpiše peti skalp.

Budućnost je pet puta pobijedila Arsenal u šest međusobnih susreta. Tivćani su jednom bili bolji, ali u prijateljskom odmjeravanju.

Dvoboj dvije ekipe u 6. kolu pod Goricom završen je pobjedom plavo-bijelih 2:0, uz pogotke Petra Grbića u 14. i Vladana Adžića u 32. minutu.

Od 14 sati u Bijelom Polju sastaju se Jedinstvo i Mornar. Biće to repriza osmine finala Kupa iz avgusta, kada je Mornar kao gost slavio 0:1 i prošao dalje. U dosadašnjih 27 susreta Barani su bili bolji 12 puta, uz sedam pobjeda domaćina i osam remija.

Krajem avgusta dva sastava režirala su spektakularnu utakmicu na Madžarici. Jedinstvo je vodilo 0:2, a Mornar potom preokrenuo i na kraju slavio 4:3 uz dva gola kapitena Aleksandra Vujačića.

Kolo od 15:30 zatvaraju Sutjeska i Petrovac, koje dijeli tek bod na tabeli crnogorskog prvenstva. Nikšićani su u teškoj situaciji nakon izgubljenog derbija od Budućnosti i 10 bodova manje od Dečića te devet od najvećeg rivala.

Ništa bolji nije ni Petrovac, koji za pobjedu ne zna u posljednje četiri utakmice (tri poraza i remi).

Sutjesci na ruku ide tradicija, koja svjedoči da tim pod Trebjesom nije izgubio od današnjeg suparnika u posljednjih sedam međusobnih duela, uz tri pobjede i četiri remija. Petrovčani su stadion kraj Bistrice posljednji put osvojili 1. septembra 2007. godine, kada su slavili 0:1 golom.

Dvije ekipe podijelile su bodove u 6. kolu u dvorištu Petrovca (1:1). Milan Mirosavljev golom u 43. trasirao je put Sutjesci do trijumfa, ali je takav scenario spriječio Nikola Zvrko golom u 90. minutu.