MINI FUDBAL / EVROPSKO PRVENSTVO

Crna Gora na krilima Derviševića danas protiv Francuske lovi polufinale Eura

Mini fudbal reprezentacija Crne Gore plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Sarajevu.

Naš nacionalni tim je savladao Poljsku 4:2 i ostvario već sada ogroman uspjeh. Crna Gora danas od 18:30 igra sa Francuskom za plasman u polufinale Evropskog prvenstva.

Selekcija Dejana Raspopovića tokom cijeloj dvoboja držala je ključeve u svojim rukama. Već u petom minutu Rijad Dervišević pogodio je za vođstvo, a Crna Gora konstantnim pritiskom i taktičkom zrelošću pravila probleme suparniku po cijelom terenu.

U velikoj borbi najveća opasnost iz protivničkih redova bio je golman Poljske, ali je Crna Gora uz požrtvovanje, pa i faktor sreće uspjela da zadrži vođstvo.

I onda, u 42. minutu stigao je drugi pogodak. Svemu je prethodila presječena lopta, nakon čega je Dervišević nesebično asistirao Milošu Pejakoviću za kapitalnih 2:0.

Poljaci su bili prinuđeni da još više krenu naprijed, što je ekspresno iskoristila naša selekcija i već u 45. minutu stigla do treće egzekucije, a potpisao je Ivan Mijušković sa pola terena, dok je pet minuta kasnije isti igrač još jednom zatresao mrežu i otklonio sve dileme.

U međuvremenu je Poljska u finišu s dva gola tek ublažila poraz za konačnih 4:2, ali nije uspjela da ugrozi veliki trijumf crnogorske posade u Sarajevu i plasman među osam najboljih reprezentacija kontinenta.

“Velike čestitke momcima, kao i selektoru na ostvarenom uspjehu sa željom da idemo do kraja!”, poručuju iz Minifudbal Saveza Crne Gore.

Podsjetimo, naša selekcija je u grupi izgubila od Slovenije (0:1), potom savladala Albaniju (6:1) i domaćina Bosnu i Hercegovinu (5:1).

U drugom polufinalu od 21:30 sastaju se Srbija i Belgija. Bolji iz tog meča u polufinalu igraće protiv Crne Gore ili Francuske. Sa druge strane sastaju se Kazahstan i Azerbejdžan (17:00) te Bosna i Hercegovina i Rumunija (20:00).

Sjaujni Rijad Dervišević trenutno je prvi strijelac Evropskog prvenstva sa šest postignutih golova. Iza njega su sa po četiri pogotka Pablo Sezar Romero Aguero (Španija), Kalam Gardner (Engleska), Žozef Stranski (Češka) i Ivan Kaurin (Hrvatska).