MEMORIJAL STEVAN ĆELE VILOTIĆ

Crna Gora preokretom u nadoknadi savladala Srbiju

Omladinska reprezentacija Crne Gore savladala je Srbiju u drugom kolu Memorijalnog turnira Stevan Ćele Vilotić.

Izabranici Gorana Perišića trijumf su upisali preokretom u samom finišu utakmice – 2:1. Oba gola postigao je Marko Tadić, u 90. i šestom minutu sudijske nadoknade.

Odigrali smo odličnu utakmicu, protiv izuzetno jake reprezentacije Srbije, koja je bila bolja u prvih dvadesetak minuta i u tom periodu smo primili gol koji smo mogli i trebali spriječiti. Od tog momenta smo bili bolji rival, imali par situacija da izjednačimo u prvom poluvremenu preko Tadića i Camaja, ali je golman Srbije odlično reagovao. U drugom poluvremenu smo izmjenama unijeli još veću živost u našu igru i konstantno napadali i stvarali šanse. Praktično je nemoguće šta smo sve promašivali, tri šanse Camaja, dva puta je Kostić imao stopostotne šanse. Mislim da smo potpuno zasluženo ostvarili važnu pobjedu, koja će nam mnogo značiti u daljem radu i pripremi za ono najvažnije, a to su kvalifikacije u novembru u Grčkoj“, rekao je selektor Perišić.

U posljednjem meču na turniru Sokoli se 10. septembra od 15 časova sastaju sa Mađarskom.