Crni niz Beranaca, Igalo i Internacional sigurni

Igalo i Internacional iskoristili su prednost domaćeg terena u mečevima 10. kola Druge lige igranim od 15.30 časova.

Hercegnovljani su savladali Iskru sa 2:1 (2:1).

Poveli su domaći već u 8. minutu, kada je Milovan Ilić “vukao” loptu po ivici šesnaesterca i pronašao prostor da je pošalje u mrežu.

Desetak minuta kasnije Marko Stanković je izveo slobodan udarac sa centralne pozicije, Velimir Vlahović bio najviši u skoku i glavom matirao Nikolu Radovića.

Ivan Ivanović je u 29. minutu “proturio” loptu kroz zadnju liniju Igala, a Ognjen Rolović vratio neizvjesnost u meč.

Pobjedu Igala je ipak potvrdio Bojan Bigović u 90. minutu iz jedanaesterca, popularnom Panenkom.

Berane je prošle sezone nastupalo u baražu za plasman u Prvu ligu, a tekuće su ozbiljni kandidati za ispadanje iz drugoligaškog društva. Fudbaleri iz grada pod Jasikovcem su peti vezani poraz pretrpjeli na gostovanju Internacionalu 4:0 (2:0).

Na stadionu “Braće Velašević” u Danilovgradu su gosti odolijevali 10 minuta, a onda je popustila odbrana na desnoj strani, Nikola Ukšanović je oštro poslao loptu na dalju stativu, gdje Danilu Bracanoviću nije bilo teško da je upakuje u mrežu.

Ukšanović je u 44. minutu upisao drugu asistenciju, dok je Lazar Rakočević postigao prvi gol sa petnaestak metara. Rakočević je do drugog gola stigao u 51. minutu, na dodavanje Nemanje Popovića.

Konačnih 4:0 postavio je Haruki Jamamura u 77. minutu odličnim udarcem sa 18 metara.