Crnogorski čas fudbala pod Goricom, omladinci u eliti

Omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore odigrala je fenomenalno u trećem kolu kvalifikacionog turnira za odlazak na Evropsko prvenstvo i savladala Vels sa 3:0 i zahvaljujući remiju Austrije i Engleske (0:0) izborila plasman u elitnu rundu kvalifikacija.

Početak je bio kao iz snova za naš tim. U drugom minutu defanzivac Velsa, Katsukunja je loše vratio loptu golmanu Margetsonu koji je ispucao pravo na nogu našeg napadača, Stefana Golubovića koji je zatresao mrežu.

Na isteku pola sata igre naš tim je duplirao prednost. Andrej Camaj je izveo korner oštro, lopta pala u peterac, a u mrežu je smjestio štoper Budućnosti, Bodin Tomašević.

Samo 10 minuta kasnije bilo je velikih 3:0 za Crnu Goru. Balša Mrvaljević je srušen u kaznenom prostoru, sudija je pokazao na penal, a upravo je napadač Podgorice bio i siguran izvođač.

U drugom dijelu momci Gorana Perišića bili su blizu i četvrtog pogotka kada je Marko Perović pogodio prečku.