Crnogorski derbi je utakmica u kojoj pobjeđuje Budućnost

Trenutak kada Sekulić trese mrežu Sutjeske

Da li već nakon četrnaest rundi crnogorskog klupskog fudbala možemo reći da ćemo u šampionskoj borbi svjedočiti mrtvoj trci između aktuelnog prvaka Budućnosti i trenutnog lidera Dečića?

U 14. kolu podgorički Plavi su na svom stadionu savladali najvećeg rivala – Sutjesku 1:0. Trenutak odluke bio je 86. minut kada je Balša Sekulić u srcu kaznenog prostora nadvisio sve čuvare i pogodio za veliki trijumf domaćin – brilijantan je bio centaršut mladog reprezentativca Milana Vukotića. Očigledno je naš najveći derbi postao utakmica u kojoj pobjeđuje Budućnost, znajući da je ovo bio 11. meč zaredom u kojem su Plavi izvukli više od Nikšićana – sedam pobjeda i četiri remija.

Dinamično i zanimljivo prvo poluvrijeme dokazalo je da su oba tima istrčala na teren našeg najvećeg stadiona sa ciljem da upišu tri boda. Konkretnija je bila Budućnost i najavila napadačku igru već u 2. minutu – pokušao je Marko Mrvaljević. U 15. minutu snažno je sa distance šutirao Petar Grbić, a četiri minuta kasnije i Mravljevića – oba udarca zaustavio je oporavljeni i prekaljeni golman nikšićkog kluba Vladan Giljen. Atraktivno je Ognjen Gašević želio da lobuje kapitena Sutjeske, ali je bio neprcizan, dok su gosti prvi put zaprijetili preko Marka Matanovića u 21. minutu. Supertalentovani Vasilije Adžić želio je iz slobodnjaka da iznenadi Giljena, ali je čuvar mreže dovoljno iskusan i lako je zaustavio loptu koja je išla u ugao gdje je i bio postavljen. Mrvaljević je potom zakasnio na centaršut Ivana Bojovića, a najbolju priliku Sutjeske zaustavio je golman Budućnosti Đorđije Pavličić – odbranio je udarac raspoloženog Matanovića.

Duel Adžića i Đinovića

<<< FOTO Publike niđe…

<<< Božović čuva Dečić, Rudar pobjegao sa dna

Na startu drugog poluvremena, u 48. minutu opasno je zaprijetila Sutjeska preko napadača Milana Mirosavljeva, ali je iskusni ofanzivac poslao loptu nekoliko centimetara pored stative. Prvu ozbiljniju šansu u nastavku Budućnost je stvorila u 68. minutu preko korpulentnog Mrvaljevića koji je na dobar pas Luke Mirkovića pogodio mrežu, ali spoljni dio…Mladen Milinković je bacio sve karte na sto do 80. minuta, Budućnost je napadala, ali teško dolazila do šanse, a onda je u 86. minutu džoker Balša Sekulić fantastičnim pogotkom glavom zapalio razlagio srca i dlanove malobrojne podgoričke publike.

Pokušaval je Sutjeska da stigne do izjednačenja, ali nije stvorila pravu šansu. Bolja, energičnija je bila Budućnost barem za taj jedan gol…

Grbić i Grivić pod Goricom

BUDUĆNOST – SUTJESKA 1:0 (0:0)
Podgorica – Stadion: pod Goricom. Gledalaca: 1.200. Sudija: Nikola Dabanović. Golovi: 1:0 Sekulić u 86. Žuti kartoni: Mirković, Orahovac, Ignjatović (Budućnost).

Budućnost: Pavličić, Ignjatović, Orahovac, Dakić, Gašević, Mirković (od 77. Sekulović), Brnović, Adžić (od 81. Vukotić), Grbić (od 74. Almeida), Bojović (od 81. Mujan), Mrvaljević (od 74. Sekulić).
Sutjeska: Giljen, Grivić, Rudović, Simić, Đinović (od 77. Vuković), Krstović, Pajović, Matanović (od 61. Boričić), Šaletić, Begdadi, Mirosavljev.