PREMIJER LIGA BIH

Crnogorski derbi u srcu Banja Luke pripao Đuričkoviću i Bubanji, bivši as Budućnosti promašio penal

Vukčević na Koševu, Foto: FK Sarajevo / Facebook

Aktuelni šampion Bosne i Hercegovine pao je u svom dvorištu – Sarajevo je, pomalo iznenađujuće, savladalo ekipu Borca u Banja Luci sa minimalnih 0:1 u 7. kolu Premijer lige.

Već u drugom minutu Banjalučani su mogli do prednosti ali jedanaesterac u gol nije uspio da pretvori Đorđe Despotović – iskusni napadač, koji je prošle sezone nastupao za Budućnost, poslao je loptu visoko preko prečke.

Kao da je to oskolilo goste koji su već u 14. minutu stigli do prednosti, a ispostaviće se i konačnog rezultata – gol je potpisao ofanzivac iz Gruzije Giorgi Gulijašvili fenomenalnim slobodnjakom sa skoro 30 metara.

Cijeli meč za domaćina igrao je desni bek crnogorske reprezentacije Marko Vukčević. Sa druge strane, dva Crnogorca i u “Bordo timu” – Miomir Đuričković je sa kapitenskom trakom predvodio Sarajlije, dobio je i žuti karton, a cijeli meč odigrao je i Vladan Bubanja.

Velika pobjeda Sarajeva pred kultni gradski derbi – u sljedećem kolu ugostiće ekipu Željezničara, a Borac ide na megdan Posušju.