LIGA ŠAMPIONA

CRVENA ZVEZDA – BENFIKA 1:2 Prvo poluvrijeme koštalo Milojevićevu četu

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Benfike 2:1 na stadionu Rajko Mitić u prvom kolu Lige šampiona.

Benfika je bolje otvorila meč, Kerem Akturkoglu je već u 2. minutu zaprijetio kada je udarcem iz mjesta sa dvadesetak metara gađao dijagonalu, ali pored gola.

Što nije uspio tada, za rukom mu je pošlo u 9. minutu. Anhel di Marija je proigrao Aleksandera Baha koji je ušao iz drugog plana i centrirao, lopta je uz dosta sreće došla do Akturkoglua koji je uspio da je ugura u gol za vođstvo gostiju.

Nakon primljenog gola krenuli su domaći u potpunu ofanzivu, i djeluje kao da su zbunili Benfiku svojim pristupom. Ubrzo su crveno-bijeli zaprijetili preko Rada Krunića, ali nije njegov udarac bio najsnažniji.

Brzo su se Portugalci konsolidovali, a u 29. minutu viđena je prava majstorija koja je uvećala prednost gostiju. Svirao je Majkl Oliver slobodan udarac na tridesetak metara od gola, a lopti je prišao Orkun Kokču.

Uhvatio je Turčin zalet i fantastično zahvatio loptu koju je poslao u gornji desni ugao. Ostaje utisak da je Omni Glazer mogao bolje da reaguje u ovoj situaciji.

Do kraja poluvremena nije bilo ozbiljnijih prilika, iako je na momente Zvezda znala da zaprijeti, ali sve to nije bilo dovoljno da makar smanji rezultat prije odlaska na odmor.

Srpski predstavnik je bio bolji rival u nastavku, i bio tim koji drži loptu i pokušava da stvori prilike. Međutim, poprilično organizovano djelovao je štoperski tandem Nikolas Otamendi Antonio Silva, pa je svaka lopta koja je išla u šesnaesterac lako uklonjena.

Imala je Zvezda par solidnih prilika preko Nasera Đige i Pitera Olajinke, ali je u svakoj situaciji falilo hladnokrvnosti i kvaliteta u završnici.

Osvježio je tim Vladan Milojević tako što je u igru uveo Šerifa Endijaja, Milsona i Luku Ilića, i to mu se isplatilo u finišu utakmice.

Igrao se 86. minut kada je Endijaj poslao savršen pas ka Milsonu koji se našao oči u oči sa Antolijem Trubinom i u stilu vrsnih napadača poslao loptu u mrežu.

Otvorila se utakmica na Marakani u nadoknadi, Benfika je bila pod velikim pritiskom, ali Zvezda, uprkos želji nije imala snage za eventualno izjednačenje ili preokret.