Crveni đavoli “spaljeni” u paklu Emirejtsa

Veliku pobjedu ostvarili su fudbaleri Arsenala nad Mančester junajtedom, 3:1 u okviru 4. kola engleske Premijer lige.

Prvi su do vođstva stigli Crveni đavoli. Kontru Junajteda je povukao Eriksen, dodao do Rašforda koji se namjestio da na desnu nogu i u 27. minutu doveo svoj tim u vođstvo.

Međutim, samo minut kasnije pisalo je 1:1 na semaforu. Prelijepa akcija Tobdžija koju je Edegard začinio pogotkom sa nekih 12-13 metara. Ostalo je neriješeno na poluvremenu.

U 88. minutu Garnačo pogađa za 2:1 vođstvo Junajteda, ali poslije VAR intervencije sudija poništava taj pogodak.

Uslijedila je duga nadoknada od čak osam minuta koja je donijela mnogo sreće Artetinim fudbalerima. U šestom minutu dodatnog vremena, najskuplji engleski fudbaler svih vremena, Deklan Rajs postiže pogodak za delirijum na Emirejtsu.

Konačnih 3:1 pet minuta kasnije postavio je Gabrijel Žezus.