BUGARI NE BLISTAJU

CSKA ponovo bez pobjede pred Budućnost

U četvrtak od 21 čas na stadionu pod Goricom ekipa Budućnosti dočekaće bugarski CSKA 1948 u revanš utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija. Bugarski tim iz Sofije nosi prednost od 1:0.

Međutim, kao i pred prvi duel tako i pred drugi nisu uspjeli da slave u domaćem šampionatu.

Ovoga puta protivnik im je bio Spartak iz Varne, a meč je završen rezultatom 2:2 što su ujedno i prvi primljeni golovi za ekipu CSKA 1948 u ovoj sezoni.

Na poluvremenu je izgledalo kao da plove ka prvom pobjedi u domaćem prvenstvu. Pogađali su Mario Ilievski u 16. i Nedeljko Piščević u 45. minutu, dok je za Spartak strijelac bio Ahmed Ahmedov u 41. minutu.

Bod Spartaku obezbijedio je Antonio Vutov sa bijele tačke u 72. minutu.

Sa druge strane, Budućnost nije igrala u domaćem prvenstvu jer je kompletno prvo kolo odloženo zbog pripremanja plavo-bijelih, Dečića i Mornara za evropske izazove.

Kada su u pitanju rivali Dečića i Mornara, Dinamo Batumi odnosno Radnički 1923 iz Kragujevca nismo imali prilike da ih vidimo ovoga vikenda u akciji. U prvenstvu Gruzije u toku je pauza dok su Kragujevčani odložili svoj meč protiv IMT-a.