MLADEN MILINKOVIĆ

“Da je više ovakvih mečeva bolje bi prolazili u Evropi”

U veoma intenzivnom derbiju 20. kola 1. CFL ekipe Budućnosti i Dečića podijelile su bodove – 2:2.

Plavo-bijeli su imali sve na poluvremenu, bolju igru, vođstvo od 2:0, ali su u nastavku Tuzani na krilima Bojana Matića uspjeli da se vrate.

Šef struke plavo-bijelih, Mladen Milinković, smatra da je utakmica bila jako dobra i da bi crnogorski klubovi bolje prolazili u Evropi da je više ovakvih mečeva. Ipak, svjestan je da završnica njegovog tima danas nije bila dobra.

Jako dobra utakmica. Da je ovakvih više mnogo bolje bi prolazili i u Evropi. Divan ambijent i sjajna podrška navijača. Jako dobrih prvih 45 minuta i jako loših posljednjih 25-30 minuta sa naše strane. Pokušali smo nešto pred kraj, ali je bilo kasno. Slađi bod je pripao njima, imali smo sve u svojim rukama, ali nažalost nismo uspjeli da sačuvamo to i možda postignemo treći gol i riješimo meč. Prvo je kolo i za prvo kolo nije dobro kad ne pobijedite kući, pogotovo direktnog konkurenta“, smatra srpski stručnjak.

Smatra da ukoliko Budućnost pronađe formu da tokom 90 minuta igra kao u prvom poluvremenu današnjeg derbija onda neće biti problema kada je u pitanju odbrana titule.

Rekao sam momcima poslije utakmice, ukoliko budemo igrali svih 90 minuta kao u prvom poluvremenu onda ne bi trebalo da bude problema na kraju što je naš krajnji cilj da budemo prvi na tabeli. Ne možemo biti zadovoljni rezultatom, ali moramo znati da smo imali dobrog protivnika protiv sebe, ali ostaje žal za tri boda“, zaključio je Milinković.

Budućnost u narednom kolu, 24. februara, gostuje u Pljevljima ekipi Rudara.