LA LIGA / 35. KOLO

De Pol doveo Atletiko na bod od Lige šampiona

Atletiko Madrid, našeg Stefana Stavića, praktično je ovjerio novo učešće u Ligi šampiona, tri kola prije kraja La Lige.

Jorgandžije su u 35. rundi na Metropolitanu pobijedile Seltu minimalnim rezultatom 1:0 (0:0).

Čovjek odluke bio je Rodrigo de Pol. Argentinac, koji je u igru ušao u 56. minutu umjesto Savića, nakon kornera i odbitka u 84. minutu, primirio je loptu na grudi na ivici šesnaesterca i poslao projektil u rašlje.

Bilo je to dovoljno za trijumf, pa ekipa Dijega Simeonea ima velikih osam bodova viška u odnosu na petoplasirani Atletik Bilbao i dovoljan joj je samo bod u poslednja tri kola, da bez obzira na ostale rezultate osigura novi nastup u Ligi šampiona.

Koliko su Rohiblankosi danas bili bolji rival govori podatak da je i pored evrogola De Pola, za igrača utakmice proglašen golman Selte, Visente Guaita.