SERIJA A/ 21. KOLO

De Rosi startovao neuvjerljivom pobjedom

Fudbaleri Rome uspjeli su da prekinu niz od tri meča bez pobjede i trijumfuju u 21. kolu Serije A na svom Olimpiku 2:1 protiv Verone koja ne zna za pobjedu na gostujućem terenu već devet mečeva unazad.

Nakon odlaska Žoze Murinja, legenda kluba Danijele de Rosi preuzeo je kormilo Vučice, i na ne baš najlakši način uspio je da pobjedom otvori svoj mandat.

Prvo poluvrijeme odigrali su domaći kako treba, prvo je nakon slaloma i asistencije Stefana El Šaravija Romelu Lukaku smjestio loptu u mrežu i doveo svoju ekipu u vođstvo.

Šest minuta nakon pogotka Lukakua, loše je u defanzivi Verone reagovao Džekson Čačua, a njegovu grešku iskoristio je Lorenco Pelegrini i pogodio za 2:0.

Drugo poluvrijeme Rimljani nisu bili na nivou. Verona je napadala, imala čak i jedanaesterac ali je neprecizan bio Milan Đurić. Nadu je gostima vratio projektilom sa 30 metara Majkl Folorunso i to je bio znak da se krene naprijed.

Sve karte bacili su Helasi u napad, dok je Roma bunkerom odbijala napada i možemo reći strijepila do poslednjeg trenutka, ali su što je i najvažnije, uspjeli da se odbrane i upišu deveti trijumf u sezoni.