1. CFL / 21. KOLO

Debakl Budućnosti u Pljevljima, Mornar preokrenuo na DG Areni

Runda broj 21 najbolje crnogorske fudbalske lige režirala nam je ogromno iznenađenje. Za njega su se pobrinuli fudbaleri Rudara koji su sa 3:0 u Pljevljima savladali lidera i aktuelnog šampiona, Budućnost.

Poslije samo 11 minuta igre fenjeraš 1. CFL stigao je do vođstva. Veliku grešku napravio je Bodin Tomašević koji je predao loptu direktno u noge Bizmarka Apije, koji je asistitrao Petru Bogdanoviću koji pogađa mrežu plavo-bijelih uz nešto lošiju intervenciju golmana gostiju, Đorđija Pavličića.

Potpuni nokaut za šampiona stigao je u četvrtom minutu drugog poluvremena. Šutirao je Dušan Živković sa ivice kaznenog prostora, lopta je promijenila pravac nakon što je pogodila jednog igrača gostujućem tima i prevarila Pavličića za veliko slavlje u Pljevljima.

Pobjeda je začinjena u 87. minutu kada je za visokih 3:0 pogodio Stefan Golubović. Napadač Rudara namjestio se i pogodio veoma lijepo sa nekih 16 metara.

Biće ovo važna tri boda u Rudara u borbi za opstanak dok je Budućnost ovim kiksem direktno ugrozila lidersko mjesto na tabeli s obzirom da će ih Dečić, ukoliko savlada Petrovac sjutra (17.30h), preuzeti prvo mjesto.

Na DG Areni Mornar je poslije preokreta savladao Mladost Lob.bet – 2:1. Poslije poprilično monotonog prvog poluvremena u drugom smo vidjeli mnogo uzbuđenja.

Nakon samo 20-30 sekundi igre u drugom dijelu Siniša Stevanović oborio je Igora Vukčevića u svom kaznenom prostoru, a na bijelu tačku pokazao je sudija Nikola Dabanović. Siguran realizator bio je Anđelko Jovanović.

Ipak, nisu Barani posustali poslije ovog gola domaćina. U 63. minutu stiže poravnanje. Poslije jednog izblokiranog udarca lopta dolazi do Balše Vukotića koji sa nekih desetak metara pogađa mrežu Mladosti Lob.bet.

Potpuni preokret stiže u 15 minuta nakon izjednačujućeg pogotka. Marko Đurišić je šutirao sa nekih 20 metara, čini se prilično loše, ali je očajnom intervencijom golman domaćih, Suad Ličina, omogućio lopti da uđe u mrežu.

Rudar – Budućnost 3:0