PREMIJER LIGA / 36. KOLO

Debakl Junajteda u Londonu

Fudbaleri Kristal Palasa deklasirali su Mančester junajted 4:0 u 36. kolu Premijer lige i tako dodatno udaljili ekipu Erika ten Haga od mjesta koja vode u evropska takmičenja naredne sezone.

Već nakon 12 minuta su domaći su imali prednost zahvaljujući Majklu Oliseu. Uspio je Junajted zatim da postigne izjednačujući pogodak, ali je on poništen zbog faula Rasmusa Hojlunda nad golmanom.

Nedugo nakon toga se i Žan Filip Mateta upisao u strijelce i tako duplirao prednost Palasa pred odlazak na veliki odmor.

Junajted nije izgledao ništa bolje u nastavku, a šanse Palasa ređale su se kao na traci.

Prilike su propuštali Ebereči Eze i Vil Hjuz, da bi Tajler Mičel u 58. minutu, savladao Andrea Onanu. Na košmar Junajteda tačku je stavio strijelac prvog gola na meču Majkl Olise u 66. minutu. Do kraja meča moglo je biti i 5:0 ali je stativa uspjela da spriječi udarac Odsona Eduarua.

Kristal Palas se nakon ovog trijumfa nalazi na 14. mjestu sa 43 osvojena boda, dok je Mančester junajted na osmoj poziciji sa 54.