Debakl Lovćena na DG Areni, het-trik Komije

Fudbaleri Podgorice deklasirali su Lovćen, 6:0, na DG Areni u okviru zaostale utakmice petog kola Druge fudbalske lige Crne Gore.

Na taj način nastavljen je impresivan niz Podgoričana. Naime tim iz Donje Gorice u pet međusobnih duela sa najstarijim klubom u Crnoj Gori ima svih pet pobjeda. Sa pravom se može reći da je Podgorica crna beštija Lovćena.

Takođe, ovo je treća uzastopna pobjeda za izabranike Igora Lukovca, dok je Lovćen doživio drugi poraz zaredom pošto ih je za vikend nadigrao Grbalj (2:1).

Vrlo brzo su domaći načeli Lovćen. Do 14. minuta bilo je 2:0, a oba puta je strijelac bio Balša Mrvaljević.

Treći gol za Podgoricu stigao je u 27. minutu. Poslije šuta Kristijana Radunovića, loše je reagovao golman cetinjskog kluba, Jovan Perović, samo je kratko odbio loptu, a na nju je natrčao Takeru Komija.

Do poluvremena bilo je čak 4:0 za odličnu Podgoricu. Plesala je ekipa sa DG Arene po terenu danas. Anđelko Jovanović je centrirao, a Radunović je sigurno realizovao novu priliku svog tima.

Nisu Podgoričani spustili nogu sa papučice gasa ni u drugom poluvremenu iako su imali ubjedljivo vođstvo. Do kraja meča postigli su još dva gola i imali još nekoliko velikih prilika.

U 54. minutu Mrvaljević je šutirao, Perović odbio, a ponovo je odlično akciju pratio Komija koji je upisao svoj drugi gol.

Nije se Japanac tu zaustavio. Minut prije isteka regularnog toka vremena poslije asistencije Nikole Pavlićeviča Komija je došao do het-trika i postavio konačnih 6:0.

Podgorica je poslije ove pobjede izbila na treće mjesto sa samo bodom zaostatka za vodećim duom – Igalom i Bokeljom.