KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA

Debakl Partizana, Crnogorci sigurni na Gibraltaru

Partizan primio devet golova u dva meča, Foto: Dusan Milenkovic/ATAImages/PIXSELL

Fudbaleri Partizana doživjeli su težak poraz u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona od Dinama iz Kijeva – 6:2.

Utakmica se igrala u Poljskoj na stadionu Arena Lublin u istoimenom gradu, s obzirom da ukrajinski klubovi ne mogu da igraju evropske mečeve u svojoj državi zbog ratnog stanja.

Dinamo je bolje krenuo, imao inicijativu, ali je do vođstva došao beogradski klub. U 20. minutu Oleksandr Karavaev bio je neoprezan u svom kaznenom prostoru, prikrao mu se Aldo Kalulu oduzeo loptu, a Ukrajinac je napravio penal koji je dosuđen poslije VAR intervencije. Kazneni udarac efektnom panenkom je u gol pretvorio Mateuš Saldanja.

Držali su se crno-bijeli sve od samog finiša prvog poluvremena, a onda kreće brodolom – od 40. do 46. minuta primili su tri gola. Redom su za Dinamo pogađali Mikola Šaparenko, Volodimir Bražko i upravo Karavaev koji je skrivio penal u 20. minutu.

U istom ritmu klub iz Kijeva je nastavio i u drugom poluvremenu. Već u 55. minutu bilo je 4:1, a strijelac je bio Vladislav Kabaev.

Nadu crno-bijelima vratio je Saldanja u 66. minutu na asistenciju Ibrahima Zubairua.

Ipak, na 5:2 u 83. minutu postavio je Denis Popov poslije još jedne slabe intervencije odbrane Partizana, a konačan rezultat postavio je Oleksandr Pikhalionok.

Crnogorski fudbaler Aleksandar Šćekić odigrao je drugo poluvrijeme.

Karabag u kojem nastupaju crnogorski reprezentativci Marko Janković i Marko Vešović savladao je šampiona Gibraltara Linkoln na gostovanju – 2:0. Golove su postigli Žuninjo i Toral Bajramov.

I Janković i Vešović su izašli u 83. minutu utakmice.

Bodo/Glimt – RFS 4:0