PREMIJER LIGA / 1. KOLO

Debi iz snova za Zirkzea

Djelovalo je da će fudbaleri Mančester junajteda po ko zna koji put razočarati svoje navijače i to baš na otvaranju ove sezone Premijer lige. Međutim, noć je za navijače Crvenih đavola spasio novajlija Džošua Zirkze svojim golom u finišu utakmice za pobjedu nad Fulamom, 1:0.

Gosti su bolje otvorili meč, nekako agilnije. U prvih 20-ak minuta napravili su nekoliko opasnih napada, ali bez konkretne realizacije.

Poslije toga inicijativu je preuzeo Junajted, ali ni oni nisu uspjeli da pronađu put do mreže, a dvije odlične prilike u 29. i 34. minutu imao je Bruno Fernandeš, ali je golman Fulama, Bernd Leno, izašao kao pobjednik iz tih situacija.

U prvih 11 minuta drugog dijela igre domaći tim je imao dvije ozbiljne prilike. Prvu je propustio Mejson Maunt u 53. minutu, da bi samo tri minuta kasnije Kobi Maino ozbiljno zaprijetio Lenu oštrim udarcem sa oko 20 metara, međutim, lopta je otišla pored gola.

Poslije toga bez ikakve prilike za Junajted, a čak je Fulam bio opasniji iz kontranapada po gol koji je čuvao Andre Onana.

I kada je izgledalo da ova utakmica plovi ka najnepopularnijem rezultatu ukazao se Junajtedov debitant. Igrao se 87. minut kada su Ten Hagovi džokeri sa klupe proradili – Alehandro Garnačo je centrirao, a Zirkze je bio na pravom mjestu i poslao loptu u dalji ugao gola gostiju.