1. CFL / 9. KOLO

DEČIĆ – BUDUĆNOST 0:2 Milan Vukotić razbucao i smazao tušku bombonjeru!

Vukotić slavi gol u Tuzima, Foto: Dejan Lopičić / Lob Sport

Lijep ambijent za igru na renoviranom “Tuškom polju”, krcata tribina i velika podrška domaćim fudbalerima, Tuzani su priželjkivali pobjedu i feštu u svom novom domu, ali došao je partibrejker Milan Vukotić i potvrdio da igra u životnoj formi, te da su Plavi ubjedljivo najbolja ekipa u dosadašnjem toku prvoligaškog karavana: Dečić – Budućnost 0:2!

Desetka podgoričkog tima izbriljirala je u derbiju 9. kola, postigao je novopečeni “A” reprezentativac oba gola, Budućnost prekinula seriju od pet mečeva bez pobjede nad velikim rivalom i odlepšrala na velikih +8 u odnosu na aktuelnog prvaka crnogorskog loptanja. Rano je za prognoze, ali nema sumnje da je četa Ivana Brnovića na šampionskom kursu!

<<< FOTO Tuško polje u novom ruhu

<<< FOTO Apstraktna tribina na derbiju

<<< FOTO Varvari uvijek uz Budućnost

Prvo uzbuđenje na terenu priredili su gostujući fudbaleri – spotakao se Robert Đeljaj, iskoristio je to Ivan Bojović, iskosa sa lijeve strane gađao dalji ugao Igora Nikića, ali je golman Dečića paradom odbio loptu otklonivši opasnost ispred svojih vrata.

Odgovorio je domaćin u sedmom minutu i bio centimetrima daleko od pogotka! Odlično je loptu u srce kaznenog prostora ubacio Asmir Kajević, pravo na glavu Ilira Camaja, iskusni napadač je dobro gađao, Milan Mijatović već bio savladan, ali je prečka saveznik Budućnosti!

Lucidni su potezi nadarenog veziste Plavih Milana Vukotića i baš jedan takav, u 15. minutu lansirao je golobradog Lazara Savovića u šansu – duga lopta je preletjela odbranu Dečića, Savović probao glavom, ali pribran je Nikić i sprječava problem Tuzanima.

Prštalo je na obje strane, igralo se u visokom ritmu i osjećalo se da će renovirano Tuško polje ubrzo svjedočiti golu – postigla ga je Budućnost u 28. minutu. Loptu je na lijevi bok dobio Ognjen Gašević ubacivši je u kazneni prostor domaćina, spavala je odbrana Dečića, Milan Vukotić je amortizovao “bubamaru”, šutirao, bio je na lopti Nikić, ali mu se izmigoljlila, prošla ispod ruke i završila iza leđa za veliko slavlje Podgoričana.

Nastavio je lider da igra na krilima pogotka i nije bio daleko da udvostruči prednost u 35. minutu – Igor Ivanović je pravovremenim progiravanjem ostavio Ivana Bulatovića koji snažno šutira uz prvu stativu, ali Nikić paradom odbija u korner.

Reagovao je na poluvremenu šef struke Dečića Milorad Peković, umjesto Matije Božanovića šansu je dobio znatno ofanzivniji Augusto Čagas, dok je Vuka Strikovića zamijenio brzonogi Ognjen Gašević.

Međutim, bila je ovo noć rezervisana za Milana Vukotića – u prvom minutu drugog poluvremena udvostručio je prednost Budućnosti za totalni muk u Tuzima. Pogriješio je dugogodišnji reprezentativac Žarko Tomašević, vrijebao je Ivan Bulatović i odgrao fantastičan povratni pas za Vukotića koji namješta loptu na desnu nogu i šalje neodbranjiv projektil u mrežu velikog rivala!

Uslijedio je mirniji period meča sve do 62. minut kada je najopasniji fudbaler domaćih, Ilir Camaj, ponovo bio u šansi, možda i boljoj nego sa početka utakmice – nakon odigravanja Lukasa Puljeha praktično se našao u situaciji “jedan na jedan” sa Milanom Mijatovićem, ali reprezentativni golman što je stariji, to je bolji – brilijantnom intervencijom je zaustavio napadača Dečića.

Vibriralo je u tim momentima pred golom Budućnosti koja je u 65. minutu bila miljenica sreće! Centrirao je Ognjen Stijepović, a bivši as Plavih, sada apsolutni lider Dečića, Draško Božović, sa četiri metra, iz situacije odakle je teže promašiti, nego postići gol, poslao je loptu pored stative.

Pokušavao je Dečić, ušao je u igru i roviti Bojan Matić, ali kako je vrijeme odmicalo, tako je defanzivni bedem Budućnosti bio sve čvršći. A, sa druge strane terena mladi Andrej Kostić je mogao da se proslavi – izdriblao je dva protivnička fudbalera, ali ga je Nikić zaustavio da postigne jedan od najljepših golova u tekućem dijelu sezone.

DEČIĆ – BUDUĆNOST 0:2 (0:1)

TUZI – Stadion: Tuško polje. Gledalaca: 1.200. Sudija: Savo Vujović (Cetinje) GOLOVI: 0:1 Milan Vukotić u 28, 0:2 Milan Vukotić u 46, Žuti kartoni: Robert Đeljaj, Lukas Puljeho (Dečić), Adnan Orahovac, Lazar Mijović (Budućnost)

DEČIĆ: Igor Nikić, Džonatan Drešaj, Robert Đeljaj, Žarko Tomašević, Leon Ujkaj (od 73. Bojan Matić), Lukas Puljeho, Matija Božanović (od 46. Augusto Čagas), Andrej Bajović, Asmir Kajević (od 29. Draško Božović), Vuk Striković (od 46. Ognjen Stijepović), Ilir Camaj (od 79. Anel Asović).
Trener: Milorad Peković

BUDUĆNOST: Milan Mijatović, Dragan Grivić, Ilija Serikov, Adnan Orahovac, Ognjen Gašević, Andrija Bulatović, Lazar Savović (od 69. Luka Mirković), Milan Vukotić (od 82. Oliver Šarkić), Ivan Bojović (od 78. Petar Grbić), Igor Ivanović (od 69. Lazar Mijović), Ivan Bulatović (od 78. Andrej Kostić).
Trener: Ivan Brnović