1. CFL / 34. KOLO

Dečić i Budućnost sigurni, Tuzani na pobjedu od titule

Danas od 19 časova odigrano je 34. kolo 1. CFL.

Fudbaleri Dečića savladali su Jezero u reprizi polufinala Kupa Crne Gore. Za razliku od susreta od prije par dana kada su u Beranama Tuzani bili potpuno indisponirani i bezidejni danas su sa 2:0 slavili protiv Plavljana i tako se približili dodatno istorijskom osvajanju šampionske titule.

Nominalni domaćin na Trening kampu FSCG poveo je već u drugom minutu, a strijelac je bio Darko Zorić. Pobjeda je osigurana u 63. minutu kada je sa bijele tačke siguran bio Oliver Šarkić.

Pobjeda nad Sutjeskom u narednom kolu u Nikšiću donijela bi Dečiću prvu istorijsku titulu šampiona Crne Gore.

Na drugom kraju Podgorice ekipa Budućnosti ugostila je Jedinstvo i pobijedila sa 2:0. Dugo su se mučili plavo-bijeli, ali je bedem Bjelopoljaca probio Đorđe Despotović u 66. minutu sa penala nakon što je Andrej Cvijović igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Pali su nakon toga izabranici Vuka Bogavca, a rezervisti Budućnosti riješili su meč. Ivan Bojović pobjegao je odbrani Jedinstva i asistirao na drugu stativu ka usamljenom Petru Grbiću koji je lako poslao loptu u mrežu.

U trećem meču u Podgorici danas Mladost Lob.bet iznenadila je Sutjesku i pobijedila ih sa 3:2.

Domaće je u vođstvo doveo Aleksa Maraš u 34. minutu, a poravnao je Dragan Grivić sa bijele tačke u 63. minutu.

Prednost ekipi Mladosti Lob.bet vratio je Anđelko Jovanović evrogolom iz slobodnog udarca koji je više djelovao kao skraćeni korner.

Ipak, prava drama se odigrala u sudijskoj nadoknadi. Prvo je Anto Babić u 91. minutu efektnim udarcem poravnao na 2:2, ali novo vođstvu i na kraju pobjedu Mladosti potpisao je Igor Vukčević u 94. minutu.

Tim Slavoljuba Bubanje ovom pobjedom zadržao je nadu da može do direktnog opstanka. Naime, na dva kola do kraja Mladost je na pet bodova zaostatka u odnosu na Arsenal koji je prvi u sigurnoj zoni.

Osim u glavnom gradu igralo se i na primorju naše države.

Mornar je u Baru poslao Rudar na ivicu ambisa – 3:0. Strijelci za domaće bili su Milan Vušurović u 10. minutu i Kris Ondong-Mba u 21. minutu. Konačan rezultat postavljen je u 86. minutu, a strijelac je bio Milivoje Raičević.

U primorskom derbiju Petrovac i Arsenal remizirali su sa 2:2. Domaći su poveli golom Adnana Bašića. Bosanskohercegovački fudbaler je natrčao na jedan centaršut i poslao loptu u mrežu Tivćana.

Arsenal je poravnao golom Damjana Mugoše uz malo sreće. Mogli su Tivćani i do potpunog preokreta u 22. minutu, ali je šut Ćetka Manojlovića odbranio golman Petrovca Marko Kordić.

U 72. minutu Slobodan Babić je sa bijele tačke vratio prednost domaćina. Ipak, samo osam minuta kasnije pogodio je Ian Puleio za poravnanje i konačan remi u primorskom derbiju.

Budućnost – Jedinstvo 2:0