1. CFL / 20. KOLO

Dečić je nerješiva enigma za Budućnost

Fudbaleri Dečića ostaće nerješiva enigma za Budućnost. Aktuelni šampion ni danas nije uspio da slavi protiv Tuzana. U okviru 20. kola 1. CFL bilo je 2:2 iako su plavo-bijeli na poluvremenu imali vođstvo od 2:0. Ovo je četvrti uzastopni duel u kojem Budućnost nije uspjela da slavi protiv Dečića. Posljednju pobjedu plavo-bijeli ostvarili su 23. februara prošle godine.

Heroj gostujuće ekipe bio je rezervista i debitant, Bojan Matić, sa dva brza gola.

Već u trećem minutu domaćin je mogao do vođstva. Poslije kornera lopta je pala u peterac Dečića gdje je usamljen bio Đorđe Despotović, ali nekadašnji napadač Crvene zvezde nije uspio da je primiri i pošalje u mrežu, pa je prilika Budućnosti propala.

Bedem Tuzana otključan je u 27. minut. Odlično je proigran Milan Vukotić koji je u prijemu izbacio svog čuvara i potom rutinski pogodio za vođstvo domaćeg tima.

Dečić, osim nekih poluprilika, nije uspijevao da konkretnije priđe golu Đorđija Pavličića u prvom poluvremenu.

Ivan Bojović je u drugom minutu nadoknade prvog dijela igre proigrao Đorđa Despotovića koji je ostao sam na nekih 17-18 metara od gola Dečića, što je bila kobna greška defanzivaca gostiju. Srpski napadač se namjestio i bombom kojom je pogodio gornji lijevi ugao gola Dečića i tako kreirao najljepši momenat na ovom meču.

Dramu u ovaj meč 20 minuta pred kraj vratio je ranije spomenuti Bojan Matić. Centrirao je kapiten Dečića, Džonatan Drešaj, a na pravom mjestu, potpuno sam, bio je iskusni Matić.

Savršen debi u klubu iz Tuzi Matić je kompletirao u 75. minutu. Draško Božović je izveo slobodan udarac, a Matić je savršenom reakcijom glavom još jednom matirao Pavličića za veliko slavlje navijača Dečića na tribinama stadiona pod Goricom. Poslije ovog gola prilično se “zakuvalo” i na tribinama.

Milinković je u 83. minutu morao da posegne i za Vasilijem Adžićem. Plan je bio da se mladi fudbaler čuva kao i na pripremama s obzirom da sljedeće nedjelje treba da potpiše za Juventus, kao što je trener plavo-bijelih najavio. Ipak, rezultat i stanje na terenu prinudili su šefa struke šampiona Crne Gore da posegne za svojim ponajboljim igračem.

Nije to mnogo pomoglo plavo-bijelima koji u finišu nisu mogli do novog vođstva i pobjede, pa je rezultat ostao – 2:2.