Dečić novi lider 1.CFL, Jezero poslije četiri godine pronašlo recept za Petrovac

Utakmicama Jezero – Petrovac i Dečić – Mornar zaključeno je peto kolo 1. CFL.

Na Starom aerodromu u Podgorici Dečić je savladao Mornar, 3:1 i tako zbog bolje gol razlike preuzeo lidersku poziciju.

U 27. minutu Tuzani su poveli. Odlično dodavanje Šarkića iskoristio je Bajović. Ipak, u samom smiraju prvog poluvremena Barani stižu do poravnanja.

Šutirao je Škrijelj, lopta poslije rikošeta dolazi do Vujačića koji pogađa gol Dečića.

Drugo poluvrijeme bilo je u znaku Tuzana. Igrao se 59. minut kada je sa nekih 15 metara loptu u mrežu plasirao Draško Božović. Da će Dečić osvojiti sva tri boda bilo je jasno u 66. minutu.

Pukotinu u odbrani Mornara iskoristio je Ujkaj na asistenciju Čagasa i pogodio za konačnih 3:1.

Prvi poraz dosadašnjem lideru, Petrovcu, nanijeli su fudbaleri Jezera u Beranama – 2:0.

Prvi pogodak viđen je u 54. minutu. Poslije kontre nominalnog domaćina Senaga je pokušao, prvi pokušaj mu je odbranio golman Kordić, međutim lopta se vraća Japancu koji je lagano posprema u mrežu.

Petrovac je u finišu krenuo svim silama po izjednačenje, ali su umjesto toga primili još jedan gol. Sijevnula je kontra u 94. minutu, a Tošković je u situaciji 1 na 1 savladao Kordića iz drugog puta i potvrdio pobjedu svog tima.

Ovo je prva pobjeda Jezera nad Petrovčanima još od maja 2021. godine.

Prethodno danas Arsenal i Jedinstvo su remizirali u Tivtu (2:2). Pobjednika nije bilo ni Pljevljima gdje je Rudar ugostio Mladost Lob Bet (0:0).

U najvećem crnogorskom derbiju Budućnost je kraj Bistrice savladala Sutjesku sa 2:1.