DEČIĆ - TNS 1:1

Dečić pokazao da može da igra u Evropi

Fudbaleri Dečića remizirali su u revanš meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona sa ekipom TNS-a 1:1, što je bilo dovoljno gostujućoj ekipi za prolazak dalje jer su iz prvog meča imali tri gola prednosti.

Već na startu meča Dečić je pokušao da preuzme inicijativu i krene ka golu protivnika. Dijagonala Draška Božovića za Iana Puleia koji je nakon toga oštrom loptom pokušao da pronađe Bojana Matića bila je jasan znak da Tuzani žele da se nadigravaju.

Priliku da povede Dečić je imao kada je sa preko 20 metara udarac uputio Alen Mašović, ali je lopta pogodila stativu.

Uprkos posjedu i boljoj igri, nesmotrenost Augusta Čagasa riješila je sve dileme oko prolaska dalje, jer je Brazilac u kaznenom prostoru napravio faul dovoljan da sudija Atila Karaoglan pokaže na bijelu tačku sa koje je precizan bio napadač Velšana, Bred Jang.

Drugo poluvrijeme Dečić ponovo otvara kvalitetno i pokazuje da je na ovom meču bolji rival. U par navrata plesali su izabranici Milorada Pekovića, a trostrukom izmjenom osvježio je ekipu.

Jednu od najljepših akcija odigrali su u 57. minutu Mašović i Luka Malešević koji su odigrali sjajan dupli pas, Malešević je nakon toga uputio jak udarac u lijevi ćošak ali se odbranom istakao golman gostiju Konor Roberts.

Ono što su čekali dugo vremena, fudbaleri našeg predstavnika ostvarili su u 72. minutu. Stigla je lopta u šesnaesterac do iskusnog Asmira Kajevića koji se lijepo okrenuo i “zavario” loptu od prečke u gol. Gledao se i VAR, ali bilo je očigledno da je lopta prešla gol-liniju.

Dečić se tu nije zaustavio, već je krenuo na gol protivnika ne bi li pred svojim navijačima ostvario evropsku pobjedu, ali ipak nijesu uspjeli ozbiljnije da zaprijete golu Velšana.

Ovdje se evropska sezona Dečića ne završava, već se Tuzani sele u kvalifikacije za Ligu konferencija gdje će dočekati poraženog iz duela Dinamo Batumi – Ludogorec.