1. CFL / 4. KOLO

Dečić sa bijele tačke srušio Mornar, Barani još bez boda

Fudbaleri Dečića hvataju šampionski ritam, upisali su drugu uzastopnu pobjedu u 1. CFL bez primljenog gola, doduše, sa minimalnim rezultatom. Pobijedili su Mornar 1:0, a Barani nakon bajkovitog učešća u Evropi još čekaju na prvi bod u prvenstvu.

Dečić je bio bolji u prvom poluvremenu. Stefan Milić je imao prvu šansu. Asmir Kajević je dobro centrirao iz kornera, a defanzivac crnogorskog prvaka nije uspio da kazni istrčavanje nesigurnog Stefana Popovića.
Pokušao je i Mornar, Nikola Vuković je centrirao oštro sa desne strane, ali niko od napadača Mornara nije stigao do te lopte.

Dečić je potom ponovo zaprijetio, odličan centaršut raspoloženog Milića, a Vuk Striković šalje loptu pored gola. Imali su Barani dobru priliku, ali je Marko Đurišić poslao loptu iz slobodnog udarca preko gola. Mornar je imao najbolu šansu u 30. minutu. Marko Ćetković je lijepo proigrao Veljka Trifunovića, koji je gađao lijevom u dalji ugao, ali lopta je otišla pored gola.

Nedugo zatim vidjeli smo pogodak. Lukas Pulejo je centrirao, Filip Mitrović je nehotično blokirao rukom, a Dalibor Vujisić je pokazao na bijelu tačku. Siguran je bio Augusto Čagas u 35. minutu.

Mornar je bio odlučniji početkom nastavka. Marko Đurišić je odlično šutirao sa 20-ak metara, ali je lopta prohujala malo preko prečke. Potom je ponovo Dečić preuzeo kontrolu. Pulejo je mogao da duplira prednost, izašao sam na Popovića, ali je bio nesebičan, htio da asistira, što se ispostavilo kao loše rješenje, jer je lopta završila u korneru nakon intervencije odbrane Barana.

Džonatan Drešaj je bio raspoložen za igru, dobro je prodirao po desnoj strani, prvo je bio blizu da pronađe Strikovića, a potom je Bojan Matić glavom prebacio loptu preko gola. Asmir Kajević je mogao da riješi pitanje pobjednika prije kraja, ali je šutirao preko gola, nakon dodavanja Matića.

Matija Božanović je probao da proigra Matića, ali će napadač Dečića još čekati na prvi gol u prvenstvu. Do kraja je Anel Asović bio blizu, ali je na pas Draška Božovića lopta završila pored gola.

U narednom kolu Dečić gostuje Otrant-Olimpiku, dok će Mornar imati težak zadatak, pošto dočekuju Budućnost.

Dečić – Mornar (1:0)