LIGA KONFERENCIJA

Dečić tek sada ima za čim da žali, poraz koji ne boli Erakovića i drugove

Detalj sa meča Dečića i Helsinkija. Foto: Dejan Lopičić/Lob Sport

Crnogorski reprezentativac Novica Eraković odigrao je 63 minuta revanša plej-ofa za Ligu konferencija u kojem je njegova Omonija gostovala Ziri.

Kiprani su poraženi u Azerbejdžanu minimalnim rezultatom, ali su se plasirali u grupnu fazu zahvaljući ubjedljivom trijumfu u prvom meču od 6:0.

Jedini gol na Liv Bona Dea areni u Bakuu postigao je Rafael Utzig u 79. minutu.

Naš prvak, Dečić je u prošloj rundi eliminisan od Helsinkija, nakon izvođenja penala, a Tuzanima će i noćas žaliti, pošto je HJK napredovao u grupnu fazu.

Finci su nakon remija u prvom meču (2:2), na Bolt areni savladali Klaksvik poslije preokreta 2:1.

Farani su poveli preko Arnija Frederiksberga u 57. minutu. Međutim, samo pet minuta kasnije Sedrik Jembere dobio je direktan crveni karton.

Odlolijevali su dugo gosti, ali se Helsinki izvukao u finišu. Tačnije, Diogo Tomas u 90. i Li Ervin u trećem minutu sudijske nadoknade vremena, donijelu su prolaz HJK-u. Asistent kod oba gola bio je Lukas Lingman.

Klub koji je navijačima Budućnosti ostao u lijepom sjećanju, Astana, izborila je grupnu fazu pošto je na svom terenu nadoknadila minus dva iz prvog meča sa norveškim Branom – 3:0.

Kazahstance su u grupu odveli Činedu Žofri, golovima u 60. i 81, te Razman Karimov pogotkom u 91. minutu.

Ekipa koja je u prošlom kolu rastužila cijeli Split, Ružomberok nalazila se na korak od novog podviga. Ipak, Slovaci su završili evropsku misiju u plej-ofu.

U Ligu konferencija će Noa, osnovana prije samo sedam godina. Azerbejžanci su nakon šokantne eliminacije AEK-a, donijeli u Slovačku tri gola zalihe, bili pred ubjedljivim porazom u revanšu, ali je emotivni rolerkoster u njihovu korist riješio Brazilac Mateuš Aias golom u 88. minutu za 3:1.

ASTANA – Bran 3:0 (0:0) / prvi meč 0:2