Derbi ukrašen lijepim golovima, ali i prekidom i tenzijama na tribinama

Fudbaleri Budućnosti i Dečića remizirali su, 1:1, u okviru odložene utakmice drugog kola 1. CFL. Golove su postigli Vasilije Adžić za Plave i Kaike Čagas za tim iz Tuzi.

Prije samog početka meča fudbalerima Budućnosti uručen je trofej namijenjen šampionu Crne Gore s obzirom da im je ovo bila prva utakmica na domaćem terenu u okviru Prve crnogorske lige.

Trofej je kapitenu Budućnosti, Petru Grbiću, uručio selektor fudbalske reprezentacije Crne Gore, Miodrag Radulović.

Fudbalsku uspavanku na stadionu pod Goricom prekinuo je brazilski fudbaler Kaike Čagas. U 24. minutu preciznim udarcem sa 18 metara savladao je Pavličića za vođstvo kluba iz Tuzi.

Međutim, nije se dugo čekalo na odgovor Plavih. U 32. minutu na asistenciju Petra Grbića ponovo je zablistao Vasilije Adžić. Mladi fudbaler je driblingom izbacio svog čuvara, namjestio se na desnu nogu i lijepo pogodio.

Adžić je još jednom potvrdio da se nalazi u sjajnoj formi – ovo je treći meč zaredom u kojima je strijelac. Prethodno je pogodio protiv Struge i Rudara.

Mogli su domaćini do poluvremena i da preokrenu rezultat. U 39. minutu Petar Grbić se nakon odličnog dodavanja Adžića našao sam pred golmanom Nikićem, ali je šutirao pored gola.

Nakon 15 minuta igre u drugom dijelu došlo je do neočekivane pauze. Naime, podigle su se tenzije među klupama dva kluba, a isključen je jedan od pomoćnika Juraja Jarabeka. Sve se prenijelo na tribine gdje je došlo i do intervencije policije, ali i neprimjernih skandiranja. Meč je nastavljen nakon 5-6 minuta.

U 81. minutu mogli su fudbaleri Budućnosti do pobjede. Gašević je centaršutem “u trepavicu” pogodio Brnovića koji je sa nekih pet metara glavom bio neprecizan.

Prvi minut desetominutne nadoknade donio je i jedan sporan detalj. U kaznenom prostoru Dečića oboren je rezervista Bojović, ali sudija Radovanović nije svirao ništa.

Kao da su i jedni i drugi bili zadovoljni remijem u posljednjim minutima, pa nisu ni ozbiljnije napadali.