SERIJA A / 3. KOLO

Derbi vrijedan pažnje na Olimpiku

Fudbaleri Lacija i Milana remizirali su na rimskom Olimpiku rezultatom 2:2, u utakmici 3. kola italijanske Serije A.

Sjajna utakmica viđena je u italijanskoj prijestonici, gdje su oba tima u jednom trenutku imala rezultatsko vođstvo, ali su na kraju morala da se zadovolje podjelom bodova.

Rosoneri su bili ti koji su prvi došli do vođstva na ovom susretu i to preko Strahinje Pavlovića, koji se u 8. minutu sjajno pozicionirao u šesnaestercu rivala i nakon kornera Kristijana Pulišića glavom zatresao mrežu Ivana Provedela.

Utakmica se otvorila u drugom poluvremenu kada su krenule da se ređaju šanse na obije strane, a domaći su uspjeli da stignu do izjednačenja preko Tatija Kasteljanosa, koji je ubacio loptu u mrežu posle centaršuta Bulaj Dije

Na identičan način je Lacio samo četiri minuta kasnije došao do novog gola koji mu je donio preokret.

Opet je pukla odbrana Milana po lijevoj strani, gdje je sada prošao Nuno Tavareš, koji je ubacio loptu u kazneni prostor, gdje je bio Dija, koji je sada bio strijelac gola.

Morao je Paolo Fonseka sa klupe da podigne Rafaela Leaa, a to mu se isplatilo samo dva minuta kasnije kada je Portugalac postigao gol za izjednačenje i ispostaviće se za konačnih 2:2 u ovom više nego uzbudljivom meču.