Dijaz spasio Liverpul i poslao emotivnu poruku

U pretposlednjem meču 11. kola Premijer lige, Luton je u nedelju bio nadomak pobjede koju čeka 32. godine. Na kraju, Luton – Liverpul 1:1.

Prvu dobru šansu gosti su imali u petom minutu. Darvin Nunjez je okušao šut sa ivice kaznenog prostora nakon dobrog prodora, ali je Tomas Kaminski sjajno reagovao.

Liverpul je napadao u nastavku, ali nije uspio da razbije odbranu domaćih, a krizu golova produbila se u 81. minutu kada je Tahit Čong pogodio mrežu i doveo Luton u vođstvo.

Ono o čemu se više priča u Liverpulu jeste porodična drama Luisa Dijaza, koji se upravo večeras vratio na teren, i odmah bio spasitelj svog kluba.

U dubokoj nadoknadi Harvi Eliot je poslao dobar centaršut, a Dijez je uspio glavom da pošalje loptu u mrežu.

Pored pogotka, Dijaz je imao emotivnu poruku ispisanu ispod dres koja je glasila – “Sloboda za tatu.”