LIGA KONFERENCIJA / OSMINA FINALA

DINAMO – PAOK 2:0 Modri otključali vrata četvrtfinala

Eliminacija Betisa u šesnaestini finala Lige konferencija napumpala je samopouzdanjem fudbalere zagrebačkog Dinama, a još jedan potvrda je stigla večeras. Modri su na svom Maksimiru sa 2:0 bili bolji od PAOK-a i tako napravili veliki korak ka četvrtfinalu.

Od početka su Modri imali inicijativu, a isplatilo se u 37. minutu. Očajno je reagovao bek PAOK-a, Džoni, koji je u pokušaju da vrati loptu ka svom golmanu odložio istu Brunu Petkoviću. Hrvatski napadač izašao je sam pred golmana koji mu je prvi put odbrani, ali se na njegovu žalost lopta vraća Petkoviću koji iz drugog pokušaja pogađa.

U 71. minutu stiže novi gol za Dinamo i veliko slavlje na Maksimiru. Zagrepčani su osvojili loptu na centru igrališta, a onda je Martin Baturina dodavanjem spojio Petkovića sa golom za velikih 2:0.

Dinamo Zagreb – PAOK 2:0