KUP HRVATSKE

Dinamo potvrdio dominaciju i osvojio 13. duplu krunu

Fudbaleri Dinama osvojili su Kup Hrvatske i tako potvrdili osvajanje duple krune u sezoni 2023/24.

Nakon prve utakmice finala, odigrane na Maksimiru bez golova, Dinamo je u drugom meču finala pobijedio Rijeku na Rujevici 3:0 i tako došao do pehara. Dinamu je ovo 13. dupla kruna.

Prvi gol na meču viđen je kada je Petar Sučić donio Dinamu prednost. Primio je odličnu loptu na ivici kaznenog prostora i sam izbio pred golmana i poslao loptu iza njegovih leđa.

Do poluvremena uspjeli su Modri da postignu još jedan pogodak preko Martina Baturine, dok je u drugom poluvremenu, tačnije u 82. minutu na asistenciju Bruna Petkovića velikih 3:0 postavio Marko Bulat.

Rijeka je u nadoknadi vremena uspjela da dođe samo do počasnog pogotka kada je iz slobodnog udarca gol pogodio Toni Fruk.