KVALIFIKACIJE ZA LIGU KONFERENCIJA

DINAMO T. – MORNAR 1:1 Zorićeva preciznost ispisala istoriju

Fudbaleri Mornara plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu konferencija! Barani su večeras u Tbilisiju remizirali sa Dinamom, 1:1, i ukupnim rezultatom 3:2 izborili plasman u narednu rundu takmičenja gdje ih čeka kragujevački Radnički 1923.

Očekivano, domaći su od početka preuzeli inicijativu, ali nije bilo većih uzbuđenja sve do 19. minuta. Ondong-Mba je umakao odbrani Dinama, a kao posljednji igrač odbrane oborio ga je Nikoloz Ugrekhelidze i zbog toga dobio crveni karton.

Međutim, situacija se nije previše promijenila, a samo pet minuta nakon crvenog kartona Dinamo je imao prvu ozbiljnu priliku. Glavom je pokušao Davit Skhirtladze, ali je Stefan Popović, golman Mornara, u posljednjem trenutku uspio da loptu skrene u korner.

Domaći su do vođstva i poravnanja u ukupnom rezultatu došli u 33. minutu. Skhirtladze je fenomenalnim driblingom izbacio Filipa Mitrovića, a Vakhtang Salija se ubacio i sa šest-sedam metara matirao Popovića.

Mogao je Mornar do izjednačenja. U 42. minutu Darko Zorić je odlično izveo korner, Ondong-Mba je ostao potpuno sam, ali je sa pet metara prebacio cijeli gol.

Ušli su Barani hrabrije u drugo poluvrijeme, imali nekoliko kornera, prebacili težište igre na polovinu Dinama, a inicijativa se isplatila u 58. minutu. Zorić je ostao sam na 18 metara od gola domaćih, šutirao je, a lopta je na putu ka golu zakačila jednog defanzivca Dinama i prevarila golmana Mikheila Makatsariju.

Ovim golom Mornar se vratio u vođstvo u ukupnom rezultatu.

Opasan udarac sa 20 metara udaljenosti u 65. minutu uputio je Levan Osikmašvili, ali na sreću Barana lopta je otišla malo preko gola.

U 76. minutu najbliži novom vođstvu bili su igrači Dinama. Poslije kornera potpuno sam je ostao Saba Khvadađani, ali je na sreću Mornara pogodio stativu.

Šansu da sve riješi sve rezervista Veljko Trifunović, ali je iz neposredne blizine loše zahvatio loptu glavom i poslao je pored gola.