1. HNL / 33. KOLO

Dinamo utišao Rujevicu spektakularnim preokretom

Fudbaleri Dinamo Zagreba slavili su u gostima protiv Rijeke sa 2:1 u 33. rundi 1. HNL i na tri kola prije kraja šampionata pobjegli im na četiri razlike.

Nije izgledalo da će ishod biti ovakav. U prvom poluvremenu Rijeka je bila mnogo bolji rival što se jasno oslikalo i u statistici. Domaći su imali čak 11 šuteva, od čega je doduše samo jedan išao u okvir gol, dok sa druge strane Dinamo nije uputio nijedan udarac ka golu Nediljka Labrovića.

Golgeterski obračun počeo je u 49. minutu. Ronael Pjer-Gabrijel, fudbaler Dinama, oborio je u svom kaznenom prostoru Marka Pašalića, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Siguran egzekutor bio je Marko Pjaca za delirijum na Rujevici.

Sanjali su Riječani o povratku na vrh tabele sve do 75. minuta, a onda se pojavio Bruno Petković. Hrvatski reprezentativac je odlično izveo slobodan udarac sa 20 metara udaljenosti od gola, a golman Labrović je samo pogledom ispratio loptu.

Potpuni preokret potpisao je albanski fudbaler, Arber Hodža, minut prije isteka regularnog toka vremena. Samo dva minuta po ulasku na teren driblingom je zaobišao čuvara, iskosa oštro šutirao i pogodio suprotni ugao gola Rijeke.

Ranije danas Varaždin, za koji nastupa crnogorski reprezentativac Marko Vukčević, je savladao na Poljudu ekipu Hajduka 1:0 golom Domagoja Droždeka.

Hajduk – Varaždin 0:1