Đavoli izgubljeni u šumi

PhotoCredit: EXPA/ Focus Images/ Andy Sumner/PIXSELL

Mančester junajted je ponovo u provaliji. Ovoga puta dželat posrnulog giganta je Notingem Forest od kojeg su poraženi 2:1 u 20. kolu Premijer lige.

Sve vrijedno pomena desilo se u drugom poluvremenu. Poveo je Notingem u akciji Argentinaca Gonsala Montijela i Nikolasa Domingesa, koji je odličan pas pretvorio u gol udarcem sa desetak metara bez da ga iko čuvao za 1:0 u 64. minutu.

Uslijedio je veliki pritisak Junajteda krunisan pogotkom Markusa Rašforda koji je stigao nakon greške domaćih. Prošao je Rašford kroz odbranu Šumara i precizno poslao loptu u mrežu.

Nije dugo trajalo zadovoljstvo gostujućih navijača – nepuna četiri minuta kasnije Antoni Elanga je iz kornera sjajno pronašao Morgana GibsVajta koji sa ivice šesnaesterca zakucao loptu u gol za 2:1.

Junajted nakon devetog poraza u sezoni ostaje na sedmom mjestu na tabeli sa 31 bodom. Notingem je sada 15. sa 20 bodova.