Đenova odoljela Staroj dami

Fudbaleri Đenove odoljeli su Juventusu na premijeri 16. kola Serije A. Meč na Luiđi Ferarisu završen je rezultatom 1:1.

Stara dama povela je pogotkom Federika Kijeze iz jedanaesterca u 28. minutu meča. Dušan Vlahović je sa ivice šesnaesterca proigrao Enrikovog sina, koji se odlično ubacio, a Jozep Martinez ga oborio u kaznenom prostoru.

Kijeza nije mnogo mario za nepisano pravilo da igrač nad kojim je skrivljen jedanaesterac ne smije da ga šutirao. Postavio je loptu na bijelu tačku i zatim je poslao u donji lijevi ugao.

Bio je to treći gol uz jedanaesterca Italijana u Seriji A, a drugi postignut u Đenovi. Prethodno je Kijeza pogodio iz kaznenog udarca na stadionu u predgrađu Marasi 16. februara 2020. godine, kada je nosio dres Fiorentine protiv Sampdorije.

Da Juve ne odnese sva tri boda sa Ferarisa pobrinuo se Alfred Gudmundson u 48. minutu. Morten Frendrup je ne baš najbolje podigao loptu za Kaleba Ekubana, Ganac je uspio da je primiri grudima i proigra Islanđanina, koji je postavio, ispostaviće se, konačan rezultat prvog meča 16. kola Serije A.