SERIJA A / 32. KOLO

Đenova po prvi put od 2020. otkinula bodove u Firenci

U okviru 32. kola Serije A fudbaleri Fiorentine i Đenove podijelili su po bod u Firenci – 1:1.

Viola je ovim remijem samo produbila svoju lošu formu. Izabranici Vinćenca Italijana su u posljednjih sedam utakmica u svim takmičenjima ostvarili samo jedan trijumf. Zbog toga su i pali na 10. mjesto u Seriji A. Generalno u 2024. godini imaju svega tri pobjede.

Sa druge strane, Đenova je uspjela da uzme bod na stadionu Artemio Franki po prvi put još od decembra 2020. godine kada je bilo 0:0.

Danas su čak i poveli. Igrao se 42. minut kada je sa bijele tačke bio precizan Albert Gudmundson. Bio je to 13. gol za Norvežanina u ovoj sezoni Serije A. Jedina dva igrača koja su postigla više golova od njega u dresu Đenove, a da nisu Italijani u jednoj sezoni Serije A od sezone 1994/95 jesu Dijego Milito (24 gola u sezoni 2008/09) i Rodrigo Palasio (19 golova u sezoni 2011/12). Gudmundson će do kraja sezone imati priliku da se dodatno približi Argentincima.

Ipak, bod za Violu iščupao je Džonatan Ikone u 54. minutu. Đakomo Bonaventura je centrira, a Francuz je umakao odbrani Đenove i odlično pogodio glavom.