Đenova pobijedila Romu nakon devet godina, Specijalni na tankom ledu

Na stadionu Luiđi Feraris, spuštena je zavjesa na 6. kolo Serije A. U duelu Đenove i Rome, domaćin je slavio 4:1, i tako preskočio upravo današnjeg rivala na tabeli, a timu iz Vječnog grada produbio probleme, i ostavio ih na svega jedan trijumf u ligi od početka sezone.

Već u petom minutu problemi za Romu. Kevin Strotman je uputio upotrebljivu loptu, a najsnalažljiviji je bio Albert Gudmundson koji je bio pribran u šesnaestercu i doveo domaće u vođstvo.

Roma je nakon početnog šoka držala posjed, uspjela da dođe do izjednačenja preko Brajana Kristantea i činilo se da će voditi glavnu riječ na meču, ipak ekipa Alberta Đilardina je to u nastavku demantovala.

Minut prije isteka prvih 45 minuta, greška veznog reda Rimljana i školska akcija koju je završio Mateo Retegi za 2:1, i postigao svoj treći gol u Seriji A ove sezone.

Drugo poluvrijeme Vučica je krenula na sve ili ništa, uspio je Romelu Lukaku i da postigne pogodak, ali je bio u nedozvoljenoj poziciji, a nakon te situacije uslijedio je strmovit pad gostiju.

Iako je Roma napadala, očigledno, nije uspjela da se brani. Prvo je u 74. minutu loptu nakon kornera pokupio Radu Dragusin i prebacio glavom, a u petercu se našao Morten Torsbi koji je zakucao u mrežu za 3:1.

Konačan rezultat i razlog da Franćesko Toti napusti svečanu ložu, postavio Junior Mesijas koji je smireno smjestio loptu u desni ćošak i nagovijestio veliko slavlje u redovima najstarijeg italijanskog kluba.

Pitanje je kako će uprava Rome reagovati na ovaj poraz i katastrofalne rezultate na startu sezone od strane ekipe Žozea Murinja. Rimljani su na šest odigranih utakmica sakupili svega pet bodova i zbog toga se nalaze samo dvije pozicije iznad opasne zone.