Đirona je počela i da rutinira protivnike

Ne planiraju da se zaustave fudbaleri Đirone. Sinoć je Real Madrid pobjedom nad Viljarealom (4:1) preuzeo lidersku poziciju La Lige i bacio pritisak na Katalonce, ali to njih ove sezone ne može da poremeti.

Večeras su ostvarili novu, rutinsku, pobjedu nad Alavesom – 3:0 u 17. kolu La Lige.

Zanimljivo, pretekli su Mančester siti po broju datih golova ove sezone u Ligama petica. Đirona je na brojci od 41 postignut gol dok je šampion Evrope na 40. Iznad su samo Bajer Leverkuzen (42) i Bajern Minhen (47).

Mrežu večerašnjeg rivala otključali su u 23. minutu. Šutirao je Kuoto, golman Alavesa, Sivera, odbio je loptu pravo na glavu Artema Dovbika koji ju je rutinski poslao u mrežu. Do poluvremena je bilo 2:0. Ponovo je Kouto dobro probio, po zemlji ubacio, a preciznim udarcem Portu je duplirao vođstvo Đirone.

Konačnih 3:0 u 59. minutu sa bijele tačke postavio je Dovbik. Zanimljivo i u ovom golu učestvovao je Kouto koji je prethodno izborio ovaj penal.

Đirona je ponovo lider La Lige sa dva boda više od Real Madrida.