LA LIGA / 26. KOLO

Đirona se ne predaje, nastavljaju trku sa Realom

U 26. kolu La Lige fudbaleri Đirone savladali su Rajo Valjekano na svom terenu – 3:0. Ovaj trijumf označio je izlazak iz krize Katalonaca koji su tri meča u nizu bili bez pobjede. Posljednji put su slavili protiv Selte u Vigu (1:0) prije skoro mjesec dana.

Ova kriza udarila je snažno na njihove šampionske ambicije, ali definitivno pokazuju da ne žele bez borbe da se predaju. Sada su ponovo na drugoj poziciji sa šest bodova manje od lidera, Real Madrida.

U sedmom minutu drugog poluvremena domaći su stigli do prednosti.

David Lopez je uputio odličan pas sa centra preko odbrane Raja ka Migelu Gutijerezu koji je primirio loptu, podigao glavu i savršenom povratnom loptom pogodio Viktora Cigankova koji šalje loptu u mrežu Stoleta Dimitrievskog.

Sve nade gostiju iz Valjekasa pale su u vodu poslije dva žuta kartona koja je zaradio Pep Čavarija u razmaku od samo nekoliko sekundi (između 75. i 76. minuta). Zanimljivo, Španac je na teren ušao u 64. minutu kada je zamijenio Horhea de Frutosa.

Nokaut je uslijedio u nadoknadi. Sa dva gola Brazilac Savio presudio je Raju i postavio konačnih 3:0.

Klub iz Madrida sada je u nizu od sedam utakmica bez pobjede u La Ligi. Posljednji trijumf zabilježili su drugog dana 2024. godine protiv Hetafea (2:0).

Đirona – Rajo Valjekano 3:0