LIGA NACIJA

Dobre vijesti iz Kardifa, remi Velsa i Turske, Italija srušila Francusku

Crnogorski fudbaleri poraženi su od Islanda na startu Lige nacija, a dobra vijest u razočaravajućoj noći je to da pobjednika nije bilo u meču Velsa i Turske.

>>>ISLAND – CRNA GORA 2:0 Korneri domaćih nerješiva enigma za Sokole

Nije bio pretjerano zanimljiv meč u Velsu. Aron Remzi imao je dobru šansu u prvom koluvremenu, ali je glavom šutirao pored gola. Domaći su uspjeli i da povedu u 38. minutu, Sorba Tomas je zatresao mrežu, ali je gol bio poništen zbog ofsajda.

U drugom poluvremenu Hari Vilson je u 57. minutu je dobro pokušao, ali je njegov šut završio tik pored desne stative. Do kraja je Turska ostala i sa desetoricom, Baris Jilmaz je dobio drugi žuti karton, ali Velšani nisu iskoristili brojčanu prednost na terenu.

U derbiju večeri Italija je očitala lekciju Francuskoj u sred Pariza. Pobijedili su ih prvi put na francuskom tlu nakon 70 godina.

Trikolori su uspjeli da povedu već u prvom minutu preko Bredlija Barcole, ali, to je bilo sve od momaka Didijea Dešampa za čitavo veče.

Do kraja su Italijani plesali. Federiko Di Marko je izjednačio na asistenciju Sandra Tonalija. Rezultat je preokrenuo Davide Fratezi u 51. minutu. Sjajno veče za Azure kompletirao je napadač Napolija Đakomo Raspadori.

U drugom meču grupe Belgija je pobijedila Izrael 3:1. Kevin De Brujne je dva puta tresao mrežu, a pogodio je još i Juri Tilemans. Timoti Kastanj je zatresao sopstrevenu mrežu za Izraelce.