Doku školovao Trešnjice, Siti brojao do šest

Ekipa Pepa Gvardiole demonstrirala je kvalitet na svom Emirejtsu. Kada je potrebno i zaista to žele, onda pokazuju potencijal koji nema konkurenciju. U 11. kolu Premijer lige Mančester siti je savladao Bormut 6:1.

Nakon pola sata konstantne opsade gola Bormuta, Građani su riješili meč za sedam minuta. Sjajna kombinacija Rodrija i Žeremija Dokua završena je pogotkom Belgijanca koji je doveo Siti u prednost.

Tri minuta kasnije strijelac je bio asistent. Sa par driblinga slomio je odbranu gostiju Doku, a zatim uposlio Bernarda silvu koji se poklonio i poslao loptu u mrežu za novu prednost.

Već u 37. Doku potvrđuje sjajnu partiju, šutirao je sa distance, lopta je okrznula Manuela Akanđija, promijenila pravac taman dovoljno da zbuni Jonuta Radua i tada je bilo jasno da su tri boda Sitijeva uz pitanje koliko će golova Trešnjice primiti.

U nastavku Siti je stao na loptu i gledali smo “dosadan” početak drugog dijela, pa je kamera često išla na Gvardiolu koji nije bio zadovoljan takvim pristupom svoje ekipe.

Bormut je imao kvalitetniji pristup, a mogli su i do gola u 60, minutu kada je Solanke tukao po lopti i pogodio prečku, pa je to oglasilo alarm kod domaćina da krene silovito.

Doku je ponovo preuzeo odgovornost a i loptu, došao skoro do protivničkog peterca, dodao loptu Filu Fodenu koji je obradio i poslao u gol za veliku prednost od 4:0.

U poslednjih 15 minuta vidjeli smo i gol Bormuta koji je postigao Luis Sinistera koji je nakon centaršuta pogodio i smanjio vođstvo Građana.

To je samo još više razljutilo Siti, pa je Bernardo Silva ubrzo postigao novi pogodak, da bi konačnih i ogromnih 6:1 postavio Nejtan Ake.

Fulam – Mančester junajted 0:1 (0:0)