Donio Bajernu pobjedu, a nedavno izgubio od Crne Gore

Klasik evropskog fudbala pripao je domaćinu – u 1. kolu Lige šampiona Bajern Minhen je pred svojim navijačima pobijedio ekipu Mančester junajteda 4:3.

Nakon 2:0, odnosno golova Sanea i Gnabrija stekao se utisak da će Bavarci mirno privesti meč kraju, ali trgnuo se predstavnik Engleske u drugom poluvremenu, smanjio na 2:1 preko Hojlunda, odgovorio je Bajern pogotkom Kejna sa bijele tačke, ali je Mančester preko Kazemira u 88. minutu pokazao znake života.

Ipak, svaku nadu Crvenim đavolima u drugom minutu sudijske nadokande ugasio je Matis Tel, fenomenalnim pogotkom, skoro pod prečku!

Riječ je o talentovanom Francuzu koji je nedavno, tačnije 7. septembra na turniru “Ćele Vilotić” u Srbiji pretrpio poraz sa vršnjacima do 19 godina od omladinske reprezentacije Crne Gore – 2:0.

Tel je rođen 27. aprila 2005. godine, a Bajern ga je kaparisao od Rena još prije dvije sezone. Nije imao rješenje za izabranike koje predvodi selektor Goran Perišić, ali jeste u jednom od najvećih evropskih blokbastera.