Drama na štetu Sitija

Kristal Palas nije slavio na prethodnih pet utakmica, nije ni danas, ali da im je neko pružio remi sa Mančester sitijem u 17, kolu Premijer lige objeručke bi ga prihvatili. Kockali su se fudbaleri Sitija imali prednost od 2:0, ali su u finišu “prosuli” istu i na kraju od gotovog napravili veresiju i meč je završen 2:2.

U dosta lošem trenutku po Palas došao je meč sa mašinerijom Pepa Gvardiole, koja je krenula ofanzivno, sa ciljem da se što prije stekne prednost.

Od početka je Siti stavio do znanja da samo tri boda dolaze u obzir, što je nagovijestio Ruben Dias dobrim udarcem u početnim minutima meča. Do prvog gola čekalo se 24 minuta kada se za prostor izborio Džek Griliš i primio pas Fila Fodena i poslao loptu u donji desni ugao za prednost Građana.

Nastavak meča bio je dosta uzbudljiviji, a utakmica će svakako ostati u lijepom sećanju Riku Luisu koji je svoj postigao svoj prvi pogodak u Premijer ligi uprkos tome što njegov tim nije slavio. Snašao se momak rođen 2004. godine u kaznenom prostoru i udarcem iz prve savladao Dina Hendersona za 2:0.

Nadu Palasu vratio Žoan Felipe Mateta koji je lijepo primirio loptu i poslao je u mrežu za buđenje Londonaca, a u samom finišu se potcjenjivački stav Građana pokazao kao neispravan.

Skrivili su penal domaći, a sa bijele tačke gotovo u poslednjim sekundama meča siguran je bio Majkl Olise za šok na Itihadu, a veliko slavlje gostujućih igrača i navijača.

Ovim remijem Siti je sebe spustio na poziciju broj četiri, sa tri boda manje od vodećeg Liverpula koji se sjutra sastaje sa Mančester junajtedom u derbiju kola.